Bezinwazyjnie pokonaj zmarszczki mimiczne

Kobiety obchodzące 25. urodziny z lękiem spoglądają w lustro. Czy to już ten czas? Czy mnie także to dotyczy? Po przekroczeniu ćwierćwiecza wchodzimy w etap starzenia się skóry. Mogą być widoczne pierwsze zmarszczki, a także pojawić się problemy z elastycznością i gładkością skóry. Szukając sposobów na ich zwalczenie, możesz wybrać jedną z kilku dróg, tę bardziej inwazyjną, czyli botoks, lub bezpieczniejszą, a równie skuteczną, czyli kosmetyki o rewolucyjnej dermokosmetycznej formule, dające efekt botox-like.

Problematyczne zmarszczki na twarzy

Zmarszczki wokół ust, w kącikach oczu, na policzkach, pionowa bruzda na czole… mogą pojawić się w każdym miejscu twarzy. Najczęściej obserwujemy zmarszczki mimiczne, które dostrzec można już między 25. a 30. rokiem życia pomiędzy nosem i ustami, a także na czole i wokół oczu. Ich przyczyną są ruchy twarzy, a więc nasza mimika. To rezultat intensywnej pracy mięśni, które kurczą się dziennie około 15 000 razy, kiedy się śmiejesz, smucisz, złościsz i uśmiechasz.

Wyróżniamy również zmarszczki posłoneczne, które są następstwem częstej ekspozycji na słońcu i szkodliwego działania promieniowania UV. Wraz z nimi bardzo często pojawiają się przebarwienia, kolejny trudny do poskromienia problem. Zmarszczki tworzą się także podczas snu i zależą od tego, w jaki sposób jest w tym czasie ułożona nasza skóra. Z kolei podczas naturalnego procesu starzenia, czyli wraz z upływem czasu, tworzą się zmarszczki grawitacyjne.

Te pierwsze, czyli zmarszczki śmiechowe – mimiczne, są uważane za największy problem, ponieważ pozbawiają kobiety młodości już w wieku 25–30 lat. Jak zlikwidować ten problem, jak wygładzić zmarszczki mimiczne na czole, wokół ust i oczu?

Usuwanie zmarszczek – metody inwazyjne i bezinwazyjne

Gładka, elastyczna, pozbawiona zmarszczek, promienna i młoda – o takiej skórze twarzy marzy każda kobieta. Odpowiedzią na te pragnienia jest bardzo rozpowszechniony w ostatnim czasie zabieg wstrzykiwania botoksu, czyli toksyny botulinowej typu A. Zabieg gwarantuje wygładzanie zmarszczek, nie usuniemy jednak w ten sposób istniejących już zmarszczek mimicznych. Polega na wstrzykiwaniu substancji w okolice zmarszczek w celu uniemożliwienia przewodzenia impulsów nerwowych, które są odpowiedzialne za skurcze mięśni twarzy. Mięśnie w tym miejscu tracą zdolność kurczenia się. Jest to metoda inwazyjna, istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, jak np. efekt „zamrożonej twarzy”, zaczerwienienie skóry, osłabienie mięśni twarzy czy też rozprzestrzenienie się botoksu na mięśnie znajdujące się obok miejsca podania substancji.

Wiele kobiet nie decyduje się na botoks z powodu nie tylko wysokiej ceny, lecz także zagrożenia, jakie jest z tym związane. W celu zapewnienia bezpiecznej i skutecznej pielęgnacji skóry z widocznymi zmarszczkami mimicznymi stworzono i opatentowano neuropeptyd XEPTM – 018, który jest nieinwazyjną alternatywą dla botoksu. To oczyszczona biomimetyczna wersja australijskiego ślimaka morskiego skoncentrowana na wygładzeniu i spłyceniu zmarszczek mimicznych. Pozyskiwana jest na drodze procesów biochemicznych. Cechuje się zwiększoną penetracją w porównaniu z peptydami łańcuchowymi. Relaksuje mięśnie, wygładza istniejące już zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych.

Pielęgnacja z efektem „botox- like”

Bez inwazyjnej ingerencji w skórę, z takim samym efektem, bardziej naturalnym i długotrwałym – to charakteryzuje kosmetyki, których skład bazuje na neuropeptydzie XEPTM – 018. Tak powstał duet Bo2look Therapy MD estetic, czyli eliksir i krem, które relaksują mięśnie twarzy odpowiadające za powstawanie zmarszczek mimicznych. Bo2look Eliksir z neuropeptydem w stężeniu 5% zmniejsza widoczność zmarszczek w okolicy czoła i oczu, należy go stosować tylko na górną partię twarzy. Krem Bo2Look Wrinkle Relaxer przeznaczony jest do pielęgnacji całej twarzy i wspiera działanie eliksiru odmładzającego. Warto również zadbać o regularny masaż twarzy podczas stosowania kremu, który ujędrnia skórę. Aby uzyskać jeszcze bardziej spektakularny efekt, polecamy wzbogacenie domowej pielęgnacji o frakcjowanie skóry z wykorzystaniem Frax Pena 0,5 mm.

Warto jednak iść o krok dalej. Umów się na serię zabiegów gwarantujących efekty botox-like w wybranym Gabinecie Kosmetycznym Arkana. Tutaj znajdziesz najbliższy Twojego miejsca zamieszkania – https://sklep.arkana.pl/gdzie-kupic

Zobacz dlaczego jeszcze warto sięgnąć po Bo2look Therapy MD estetic

Produkty z linii Bo2look Therapy MD estetic kupisz na https://sklep.arkana.pl/pl/c/Bo2Look-Therapy-MD-estetic/400 lub w wybranym Gabinecie Kosmetycznym Arkana https://sklep.arkana.pl/gdzie-kupic