Cienie i blaski wrażliwej skóry wokół oczu

Cienka i wrażliwa skóra wokół oczu sprawia, że jest ona znacznie podatniejsza na wpływ czynników zewnętrznych niż w innych partiach twarzy. To w tym miejscu malują się Twoje emocje, samopoczucie i wiek, to w tym miejscu pojawiają się zarówno pierwsze objawy starzenia, jak i cienie pod oczami. Są to następstwa zmian w funkcjonowaniu mechanizmów odpowiedzialnych za zdrowie i młody wygląd cery, niedoboru ważnych dla skóry składników, ale też nieodpowiedniej pielęgnacji. Odśwież z nami wiedzę jak zatem odpowiednio zadbać o jej kondycję.

Od czego powstają sińce pod oczami?

Głównym powodem warunkującym częste pojawianie się cieni pod oczami jest budowa skóry wokół oczu. Jest ona cieńsza i tym samym wrażliwsza na wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Pozbawiona jest gruczołów łojowych, a komórek tłuszczowych występuje w niej niewiele. Również naczynia krwionośne nie są tak wytrzymałe, jak w innych partiach twarzy; nierzadko są widoczne przez cienką skórę, a ponadto cechują się kruchością i wyjątkową podatnością na pękanie. Wokół oczu oprócz cieni pojawiają się pierwsze zmarszczki, tzw. mimiczne. To ta delikatna i cienka skóra odzwierciedla stan Twojego zdrowa, a także Twój styl życia.

Cienie po oczami pojawiają się z wielu powodów. Bardzo często są to prześwitujące przez cienką skórę naczynia krwionośne. Więcej melaniny w tym miejscu także przyczynia się do występowania cieni. Wpływ na nie ma ponadto prowadzony tryb życia – ryzyko ich wystąpienia jest większe u osób palących papierosy, narażonych na nadmierny stres, stosujący ubogą w składniki odżywcze dietę i nadużywające alkoholu. Podkrążone oczy i cienie towarzyszą też naturalnemu procesowi starzenia się skóry. Z wiekiem staje się jeszcze cieńsza oraz zaburzony zostaje jej poziom nawilżenia. To wymaga stosowania specjalnej pielęgnacji, traktowania skóry wokół oczu z dużą troską i przede wszystkim dopasowania kosmetyków do jej wyjątkowych potrzeb. Aplikacja kremu do twarzy na dzień i na noc o ciężkiej konsystencji obciąża skórę, a duża liczba składników aktywnych powoduje często podrażnienia.

Zdrowa skóra pełna blasku

Likwidacja cieni jest dla kobiet dużym wyzwaniem. Biotechnolodzy, którzy poszukiwali składnika, który mógłby skutecznie pomóc w walce z tym problemem, odkryli niezwykły kwas traneksamowy. To on doskonale radzi sobie z niwelowaniem fotouszkodzeń, wyrównuje koloryt i rozjaśnia skórę. Działa także kojąco, łagodzi podrażnienia, świąd i zaczerwienienia. Wykazuje zdolność do wzmacniania ścian naczyń krwionośnych, co przyczynia się do zmniejszenia widoczności zasinień. Równie ważnym działaniem dla skóry wokół oczu charakteryzuje się kwas laktobionowy o właściwościach nawilżających i chroniących przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Z połączenia tych dwóch kwasów powstała linia kosmetyków i profesjonalny zabieg Eye Illuminate Therapy. Preparaty w swoim składzie zawierają także witaminę C w nowatorskiej aktywnej postaci, która przenika do najgłębszych warstw skóry, stymulując produkcję kolagenu. Wspomaga rozjaśnianie przebarwień i uszczelnianie naczyń krwionośnych. Zawarte w kosmetykach rozjaśniające pigmenty odbijające światło i kofeina usprawniająca mikrokrążenie zmniejszają obrzęki.

Flagowym kosmetykiem linii Eye Illuminate Therapy jest luksusowy krem rozświetlający pod oczy – Eye Illuminator . Jego skład opiera się na kwasie traneksamowym i laktobionowym, witaminie C i kofeinie. Dzięki unikalnej formule skóra nabiera blasku, zniwelowane zostają objawy intensywnego trybu życia i efekty starzenia. Najlepsze efekty uzyskasz, stosując krem wraz z serum Eye Illuminate Serum o większej koncentracji składników aktywnych. Polecamy aplikować je szczególnie na wieczór, aby pozwolić skórze efektywnie odpocząć.

Codzienna pielęgnacja może być nie tylko koniecznością, lecz także dużą przyjemnością. Nakładając preparaty w okolice oczu, delikatnie je wklepując opuszkami palców, wmasuj okrężnymi ruchami, zaczynając od kącika oka przez górną powiekę po skórę pod okiem. To bardzo relaksujący domowy zabieg, dzięki któremu i Twoja skóra, i Ty poczujecie i wyglądać będziecie doskonale.

Dowiedź się więcej o produktach usuwających cienie pod oczami – https://sklep.arkana.pl/brazowe-szare-cienie-pod-oczami

Kosmetyki Arkana kupisz na www.sklep.arkana.pl lub

w wybranym Gabinecie Kosmetycznym Arkana https://sklep.arkana.pl/gdzie-kupic

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

Delikatna, wrażliwa, wyjątkowa…skóra wokół oczu

Cienie i blaski wrażliwej skóry wokół oczu

Kosmetyk dobrany na oko