HYDROterapia na zimowe troski Twojej skóry

Twoja skóra całkiem dobrze radzi sobie z letnią i wiosenną pogodą. Kiedy jednak nadchodzi zima, a mróz szczypie w nos, poddaje się, przestaje walczyć z czynnikami zewnętrznymi o niekorzystnym na jej kondycję wpływie. Sucha skóra zimą to problem większości z nas. Wiatr i mróz skutecznie osłabiają jej płaszcz hydrolipidowy, przez co traci ona dużą ilość wody, a poziom nawilżenia jest zbyt niski, aby skóra mogła zachować dobrą kondycję. Zmiany zachodzą wewnątrz, jednak efekty widoczne są gołym okiem.

Przyczyny „zimowej suszy” Twojej skóry

Skóra zimą traci duże pokłady wody, czy jednak wiesz, jakie są tego przyczyny? Na zewnątrz panują zmienne warunki pogodowe, temperatury są jednak niskie, wiatr chłodny, a pojawiający się mróz podrażnia delikatną skórę twarzy. Niekorzystny wpływ na cerę ma także centralne ogrzewanie, które wysusza cerę. Efektem jest sucha skóra twarzy zimą, o osłabionym płaszczu hydrolipidowym. Traci ona naturalną ochronę i nie jest w stanie się samodzielnie bronić. Początkowo zaobserwować można miejscowe przesuszenia, przede wszystkim pod oczami, gdzie skóra jest najdelikatniejsza i najcieńsza. Jeżeli jednak zaniedbamy codzienną pielęgnację, w odpowiednim momencie nie uzupełnimy poziomu wody, to następstwem będzie pękająca skóra. Pamiętaj zimą ten proces przebiega bardzo szybko, z uwagi na sprzyjające temu warunki pogodowe.

Objawy suchej skóry

Jak poznać, że Twoja skóra prosi Cię o pomoc, o uzupełnienie niedoboru wody, ukojenie i zwiększenie ochrony? Sucha skóra przypomina wyglądem rybią łuskę. Towarzyszy jej świąd i pieczenie, jest cienka, podatniejsza na podrażnienia, skłonna do zaczerwienienia. W dotyku jest szorstka, nawet nieprzyjemna, traci jędrność i elastyczność, a naskórek się złuszcza. Można również zaobserwować zmianę jej barwy na jasnoróżową lub szaroziemistą.

Co więcej, sucha skóra szybciej się starzeje. Przy nieprawidłowej pielęgnacji pojawić się mogą nieestetyczne bruzdy, a pierwsze zmarszczki zaobserwujemy już ok. 25.–30. roku życia. Zimą dla bardzo przesuszonej skóry charakterystyczne jest jej pękanie. Tworzą się niekiedy bolesne ranki, których gojenie utrudniają mróz i wahania temperatur.

Nawilżenie – podstawa zimowej pielęgnacji

Odpowiedni poziom nawilżenia skóry nie tylko zapobiega jej przesuszaniu, lecz także zwiększa skuteczność terapii pielęgnacyjnych oraz działania składników aktywnych zawartych w innych kosmetykach.

Nawilżać skórę można w warunkach domowych, wybierając odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne lub poddając się zabiegom w profesjonalnych zabiegach kosmetycznych. Arkana proponuje zabieg dotleniająco – nawilżający na bazie linii Hydrospheric Therapy, podczas którego stosowane są preparaty stymulujące kanały wodne. Przeznaczony jest on zarówno dla osób o cerze suchej i normalnej. Zimą sprawdzi się jako S.O.S w przypadku okresowego przesuszania się skóry, jak i dla osób widzących widoczne objawy na skórze wynikające z przebywania na co dzień w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach.

Jak wygląda zabieg dotleniająco – nawilżający?

Zabieg rozpoczyna się nałożeniem delikatnego peelingu enzymatycznego – Enzymatic Peeling – w celu pozbycia się zrogowaciałego naskórka. W warunkach domowych również można stosować ten preparat. Dostępny jest w mniejszym i większym opakowaniu. W bogatym składzie kosmetyku znajdziemy biokompleks z papai, ananasa i mango bogatego w naturalne enzymy

Kolejnym etapem zabiegu jest zastosowanie specjalnej, profesjonalnej maski, cechującej się wyjątkowym działaniem zarówno peelingu tlenowego, jak i maski tlenowej. Masaż twarzy wykonywany podczas aplikacji oddziałuje na skórę relaksująco, usuwa efekty zmęczenia i rozjaśnia skórę.

Następnie poprzez kolejne aplikowane profesjonalne kosmetyki do skóry wprowadzane są substancje aktywne takie jak kompleks Hydra Synol-doi. Składnik ten aktywuje kanały wodne i usprawnia transport wody do wszystkich warstw skóry. Błyskawiczne nawodnienie uzyskujemy także dzięki znajdującemu się w składzie preparatów z linii Hydrospheric Therapy – Glycohyal LW. Jeśli chcesz połączyć intensywne nawilżenie z regeneracją, możesz zdecydować się podczas zabiegu na mikronakłuwanie skóry. Ostateczną decyzję podejmuje jednak wykwalifikowany kosmetolog. Całość kończy się relaksującym masażem i głęboko nawilżającą maską.

Pamiętaj, że o efekty zabiegu trzeba regularnie dbać. W tym celu w domowej pielęgnacji zastosuj produkty z linii – Hydrospheric Light Cream na dzień, Hydrospheric Intensive Cream na noc, Hydrospheric Eye Cream oraz Hydrospheric Mask. Tak kompleksowa pielęgnacja, z pewnością nie pozwoli zimie wpłynąć na wygląd i odpowiednie nawilżenie Twojej skóry.

Więcej produktów silnie i długotrwale nawilżających cerę znajdziesz tutaj:

https://sklep.arkana.pl/pl/c/Hydrospheric-Therapy-PRO/403

Sprawdź proponowane kosmetyki Arkana:

Krem intensywnie nawilżający

Tonik nawilżający

Kupisz je na www.sklep.arkana.pl lub

w wybranym Gabinecie Kosmetycznym Arkana https://sklep.arkana.pl/gdzie-kupic

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

Humektanty – HYDROochrona Twojej skóry

Hydrospheric Therapy – łyk wody dla urody!

HYDROSPHERIC INTENSIVE CREAM LAUREAT GLAMOUR GLAMMIES 2016

HYDROSPHERIC INTENSIVE CREAM LAUREAT GLAMOUR GLAMMIES 2016