Kosmetyki na ratunek wrażliwej, suchej skórze

Wrażliwa, skłonna do podrażnień, podatna na niekorzystny wpływ promieni słonecznych, wiatru i niskich temperatur, zmęczona, pozbawiona ochrony… czy to cechy Twojej skóry? Czy niezależnie od pory roku i warunków pogodowych zmagasz się z nadmiernym jej przesuszeniem? Taka cera jest wrażliwa nie tylko na czynniki zewnętrzne, lecz także na wiele składników kosmetyków pielęgnacyjnych. Osłabiona bariera hydrolipidowa sprzyja nadmiernej utracie wody, a Twoja skóra nie może samodzielnie zaspokoić swojego pragnienia. Pomóż jej!

Twoja skóra szczególnie teraz potrzebuje regeneracji, dogłębnego nawilżenia, jak i ochrony. Uwzględniając jej wyjątkowe potrzeby oraz zimową aurę warto sięgnąć po linię Amino Bio Therapy stworzoną z myślą o pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i odwodnionej.

Kosmetyki dostosowane do cery wrażliwej i spragnionej wody

Skóra pełni funkcję bariery fizjologicznej, oddziela organizm od środowiska zewnętrznego. Funkcjonowanie tkanek jest możliwe tylko przy właściwym stopniu jej nawilżenia. Ponadto skóra wiąże aż 20% wody, która jest obecna w ludzkim organizmie. Na skutek wpływu wielu czynników z zewnątrz, a także nieodpowiedniej pielęgnacji, często dochodzi do zaburzenia odpowiedniego poziomu nawodnienia.

Do najczęstszych przyczyn suchości i wrażliwości skóry należą: kontakt z substancjami toksycznymi, uczulającymi lub drażniącymi, również tymi, które występują w niektórych kosmetykach, klimatyzacja, centralne ogrzewanie, kontakt ze słońcem bez stosowania odpowiednich filtrów, a także dieta uboga szczególnie w witaminę A.

Kosmetyki do twarzy z linii Amino Bio Therapy charakteryzują się hypoalergiczną formułą, są bezzapachowe i pozbawione barwników. Można je bezpiecznie stosować na skórę mocno odwodnioną, przesuszoną, nadwrażliwą i skłonną do zmian alergicznych. Mogą być produktami codziennej pielęgnacji dla niej i dla niego, to kosmetyki unisex odpowiadające potrzebom męskiej i kobiecej cery wrażliwej.

Nawilżająca formuła

Kosmetyki Amino Bio Therapy bazują przede wszystkim na 3 składnikach wykazujących silne działanie nawilżające. Zastosowano w nich kompleks 12 aminokwasów oddziałujących na skórę na kilku poziomach. Są składnikami Naturalnych Czynników Nawilżających (NMF), odpowiadają za utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia, jak również kontrolują ciśnienie osmotyczne skóry, zarządzając dystrybucją wody w skórze. Ponadto przyczyniają się do skutecznej regeneracji, wykazują działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne.

Wsparciem dla aminokwasów jest kwas hialuronowy, wysokocząsteczkowy i niskocząsteczkowy usieciowany, który wiąże kilkaset cząsteczek wody. Głęboko nawilża, ale również wygładza skórę, wypełniając zmarszczki. Kolejnym składnikiem kosmetyków jest LycoMega bogaty w likopen oraz kwasy omega-3 i omega-6. Naprawia uszkodzenia skóry wywołane promieniami UV i spowalnia proces jej starzenia. Uzupełnia niedobór lipidów, odbudowując barierę hydrolipidową.

Do linii Amino Bio Therapy należą m.in. kremy bezzapachowe do twarzy, w tym krem hypoalergiczny do twarzy Amino Bio Cream o lekkiej konsystencji, bezpieczny nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. W okresie jesienno-zimowym polecamy włączyć do pielęgnacji krem Amino Renewal Cream, który intensywnie regeneruje, przywracając skórze komfort i promienny wygląd. Warto jednak iść o krok dalej. Jeśli Twoja skóra potrzebuje silnej regeneracji w gabinecie kosmetycznym doskonałą kontynuacją obranej pielęgnacji domowej będzie zabieg z wykorzystaniem profesjonalnej maski i serum z linii Amino Therapy. Możesz być pewna, że tak kompleksowa kuracja nie tylko zregeneruje ale i nawilży i przyniesie ulgę podrażnionej skórze. Zabieg wykonasz w wybranym Gabinecie Kosmetycznym Arkana. Tutaj znajdziesz najbliższy Twojego miejsca zamieszkania – https://sklep.arkana.pl/gdzie-kupic

Więcej o produktach dedykowanych pielęgnacji skóry suchej, odwodnionej i skłonnej do podrażnień –

https://sklep.arkana.pl/pl/c/Amino-Bio-Therapy-PRO/398

Kupisz je na www.sklep.arkana.pl lub w wybranym Gabinecie Kosmetycznym Arkana https://sklep.arkana.pl/gdzie-kupic