Mężczyzna w gabinecie kosmetycznym!

Do gabinetu kosmetycznego Panom nie po drodze? Jeszcze do niedawna omijali go szerokim łukiem. Dzisiaj mężczyźni są już coraz częstszymi klientami, odczuwają potrzebę zadbania o swoją skórę, jej kondycję, zdrowie i wygląd. Oferta gabinetów Arkana sprzyja klientom płci męskiej. Tym bardziej, że specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne są przeznaczone nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Ta sama zasada dotyczy kosmetyków dopasowanych do potrzeb męskiej skóry, a które są idealną kontynuacją profesjonalnej kuracji w domowym zaciszu.

Męska skóra pod mikroskopem

Kobieta i mężczyzna – różnica charakterów? Nie tylko! Różnimy się pod wieloma względami, także tym, że nasza skóra nie jest taka sama. Panowie mają ją znacznie grubszą. Również włókna kolagenowe w skórze męskiej są mocniejsze. Panie z kolei mają grubszą tkankę podskórną. Proces starzenia się skóry u mężczyzn rozpoczyna się później, jednak zmarszczki są głębsze i tym samym bardziej widoczne.

Skóra mężczyzn jest również mniej wrażliwa na bodźce zewnętrzne, ponieważ zawiera mniej receptorów. Wyższa jest jednak aktywność gruczołów łojowych, wydzielanie łoju jest aż 4-krotnie większe niż u kobiet, co oznacza, iż mężczyźni mają lepsze predyspozycje do zmian trądzikowych. Ponadto, dzięki wyższemu poziomowi estrogenów u płci żeńskiej zwiększona jest ekspresja genów, takich enzymów antyoksydacyjnych jak peroksydaza glutationowa i dysmutaza ponadtlenkowa.  Oznacza to, że skóra męska jest bardziej narażona na efekty fotostarzenia się skóry.

Zabiegi kosmetyczne idealne również dla mężczyzn!

Gabinet kosmetyczny, zabiegi SPA, manicure… to już nie tylko propozycje dla kobiet. W gabinecie najczęściej pojawiają się mężczyźni z jednym z 3 problemów – skórą trądzikową, dojrzałą lub podrażnioną promieniami UV (zdarza się, że problemy te nakładają się na siebie). W przypadku skóry problematycznej u mężczyzn polecamy terapię na bazie retinolu, którą doskonale wspiera Reti Fusion Peel.

Ukierunkowana jest na normalizację pracy gruczołów łojowych i regenerację skóry. Peeling pomaga wygładzić nierówności i usunąć martwy naskórek. Jeżeli Twój mężczyzna, znajomy zmaga się z trądzikiem różowatym, to poleć mu niezawodny AZAC Peel z kwasem azelainowym.

Pamiętajmy, że skóra mężczyzn starzeje się później, ale intensywnie. Idealnym rozwiązaniem dla Panów ze skórą dojrzałą jest PRP- like Therapy, bezinwazyjna odpowiedź na zabiegi medycyny estetycznej. Dwa sygnałowe peptydy W3 Peptide oraz GHK-Cu odpowiadają za remodelowanie skóry, spłycenie zmarszczek oraz wygładzenie. To propozycja również dla mężczyzn, których skóra została zniszczona słońcem. Dla wzmocnienia efektów polecamy mezoterapię mikroigłową i Reti Fusion Therapy MD o właściwościach silnie odnawiających, regenerujących oraz stymulujących.

Domowa pielęgnacja męskiej skóry

Ustaliliśmy już, że potrzeby skóry mężczyzn są inne niż skóry kobiet, dlatego codzienna pielęgnacja również powinna być dopasowana do jej potrzeb i specyfiki.

  •         Podstawą domowej kuracji jest oczyszczanie skóry mężczyzn.

Dla Panów polecamy łatwą w użyciu piankę kanabisową do mycia twarzy i ciała  o delikatnym zapachu i lekkiej konsystencji. Panowie powinni stosować ja zarówno rano, jak  i wieczorem.

  •         Ochrona męskiej skóry w dzień i w nocy

Na tym jednak nie kończy się męski pielęgnacyjny rytuał. Skóra każdego dnia narażona jest na niekorzystny wpływ promieniowania UV, zanieczyszczonego powietrza, wiatru, ale też promieniowania urządzeń. Oczyszczanie skóry męskiej zawsze musi iść w parze z ochroną, której potrzebujesz rano i przez cały dzień. W tym celu Arkana stworzyła nową linię kosmetyków i-TECH Detox Therapy, opierającą się na dobowym rytmie funkcjonowania skóry.  Kosmetyki dedykowane są również mężczyznom.

Specjalnie dla Panów opracowano mgiełkę do twarzy MEN 360 i-TECH Detox Day o właściwościach odświeżających i ochronnych, która nie tylko chroni przed skutkiem działania nowych technologii ale i skutecznie łagodzi m.in. podrażnienia po goleniu.

Panowie nie powinni  zapominać o kremie! Pomimo, że ich skóra jest grubsza, również narażona jest na mikrouszkodzenia, szczególnie po goleniu. Idealnie w pielęgnacji męskiej skóry sprawdzi się zatem  regenerujący krem z aminokwasami Amino Bio z nawilżającym kwasem hialuronowym.

A wieczorem? Sen to dla naszej skóry czas regeneracji, wypoczynku i odnowy. Mężczyźni wesprą ten proces wybierając eliksir w sprayu MEN 360 i-TECH Detox Night, który uzupełni niedobór melatoniny, redukujący skutki zmęczenia i przyśpieszający regenerację.

Czasy (na szczęście) się zmieniły. Podobnie rytuały pielęgnacyjne. Potrzeby męskiej skóry nie są już stawiane w drugim rzędzie! Obecnie to podobnie jak potrzeby skóry kobiet priorytet dla dermatologów i kosmetologów. W Arkana jesteśmy przygotowani, aby pomóc każdej skórze podkreślić jej naturalne piękno i zdrowy wygląd!

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

Wspólna półka w łazience, czyli kosmetyki dla niej i dla niego

Sposób na piękną i młodą skórę? Długi sen!