Zabiegi z kwasami –MUST DO sezonu!

Kwasy w pielęgnacji skóry są znane już od starożytności. W Grecji stosowano maseczki z miąższu chleba, który nasączano mlekiem, co sprzyjało wybieleniu skóry. Innym zabiegiem mlecznym była kąpiel w mleku oślic lub krowim. Kobiety nie były jednak świadome, co właściwie znajduje się w mleku, co tak korzystnie wpływa na ich skórę – wybiela ją, wygładza i oczyszcza. Odkryto to znacznie później. Dzisiaj masz znacznie szerszy wybór profesjonalnych zabiegów z kwasami, które mają szeroki zakres działania. Czy wiesz jaki jest najlepszy dla Twojej skóry?

Zabiegi kwasami pod osłoną zimy

Niektóre kwasy wykazują działanie fotouczulające, co oznacza, że po zabiegu skóra jest uwrażliwiona na promienie słoneczne. Przy kontakcie ze słońcem może więc dojść do wystąpienia przebarwień. Z tego powodu nie zaleca się intensywnych terapii złuszczających latem.

Kiedy jednak słońce na kilka miesięcy nieco słabnie, warto wykorzystać ten czas na zabiegi złuszczające, które skutecznie pozbywają się obumarłego naskórka.

Zabiegi kwasami polegają na złuszczeniu martwej warstwy naskórka. Kwasy rozluźniają wiązania pomiędzy komórkami, co ułatwia ich usunięcie. W ten sposób odblokowane zostają pory, a skóra jest oczyszczona. Warto pamiętać, że po tak intensywnym oczyszczeniu jest ona szczególnie podatna na wchłanianie substancji odżywczych i składników aktywnych z innych kosmetyków. To sprzyja stosowaniu maseczek odżywczych i terapii nawilżających.

Słońce, pomimo że jest mniej intensywne, wciąż „muska” Twoją skórę. Powinno się więc stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym, szczególnie kiedy planujemy długotrwałą ekspozycję na słońcu, np. podczas zimowego wyjazdu na narty.

Jaka cera, taki kwas

Przy wyborze odpowiedniego kwasu należy przede wszystkim zaufać wiedzy i doświadczeniu wykwalifikowanego kosmetologa. To on po analizie Twojej skóry i poznaniu jej potrzeb wybiera ten właściwy.

KWAS GLIKOLOWY

Na przebarwienia polecany jest kwas glikolowy występujący naturalnie w trzcinie cukrowej. Ma działanie rozjaśniające i rozświetlające, nawilża, wygładza i spłyca zmarszczki. Dzięki niewielkim cząsteczkom przenika przez skórę i pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny, białek, których deficyt pojawia się wraz z wiekiem.

Jako wsparcie profesjonalnej kuracji gabinetowej zastosuj krem z kwasem glikolowym .

Zawarte w nim substancje aktywne – kwas glikolowy, fitowy oraz arginina, działają złuszczająco, stymulująco i odmładzająco. Produkt ten rekomendujemy na noc, zarówno podczas kuracji złuszczających i odnawiających, jak i w profilaktyce anti-aging. Kiedy tolerancja skóry zwiększy się można stosować krem dwa razy dziennie. Najlepiej włączyć go do pielęgnacji domowej minimum 2 tygodnie przed pierwszym zabiegiem w gabinecie oraz po pełnej serii w okresie jesienno-zimowym.

KWAS PIROGRONOWY

Przy skórze tłustej i zanieczyszczonej zaleca się zabieg kwasem pirogronowym pochodzącym z jabłek i sfermentowanych owoców. Cechuje się działaniem sebostatycznym, hamuje nadmierne wydzielanie sebum i reguluje pracę gruczołów łojowych. Niweluje efekt świecenia się skóry i pozbawia bakterie pożywki do rozwoju. Kwas pirogronowy polecany jest ponadto dla skóry dojrzałej. Pobudza do pracy fibroplasty, przywracając elastyczność i jędrność.

Jako wsparcie kuracji gabinetowej zastosuj krem z kwasem pirogronowym,  który działa dermoplastycznie i stymulująco przez co napina i zwiększa gęstość skóry oraz zapobiega jej zanieczyszczaniu. Wskazany zwłaszcza do pielęgnacji cery dojrzałej z utratą jędrności, jak i tłustej, zanieczyszczającej się.

KWAS MIGDAŁOWY I SALICYLOWY

Szczególnie delikatnym kwasem jest kwas migdałowy, który można stosować cały rok. Doskonale sprawdza się przy skórze przetłuszczającej się o zwężonych porach. Pobudza procesy regeneracyjne i wyrównuje koloryt. Jest stosowany również w celu odświeżenia każdego rodzaju cery. Jeżeli z kolei szukasz ratunku dla skóry trądzikowej, to potrzebujesz kwasu o działaniu antyseptycznym, przeciwzapalnym i przeciwgrzybicznym. Takimi właściwościami charakteryzuje się kwas salicylowy. Stymuluje odnowę naskórka, jednocześnie redukując powstałe w wyniku zmian trądzikowych blizny.

Jako wsparcie kuracji gabinetowej zastosuj krem z kwasem migdałowym. Kompozycja składników aktywnych – kwas migdałowy, salicylowy oraz szikimowy, działa złuszczająco i normalizująco, wyraźnie zmniejszając stany zapalne oraz likwidując świecenie się skóry. Produkt ten polecamy aplikować początkowo na noc przed i po kuracjach oczyszczających i normalizujących. Kiedy tolerancja skóry zwiększy się można stosować krem dwa razy dziennie. Polecamy rozpocząć kurację 2 tygodnie przed pierwszym zabiegiem w gabinecie oraz dla podtrzymania efektów po zakończonej terapii gabinetowej.

Pielęgnacja skóry powinna być zgodna z cyklem zmian warunków pogodowych. Zimą należy wykorzystać łagodniejsze działanie słońca i poddać się zabiegowi kwasami, który oczyści Twoją skórę i przygotuje ją na nadejście wiosny. To dobry czas na pozbycie się tego, czego Twoja skóra już nie potrzebuje.

Polecane kosmetyki z linii Acid Therapy znajdziesz tutaj link lub w wybranych Gabinetach Arkana https://arkana.pl/gdzie-kupic/

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

Kwasy w profilaktyce i pielęgnacji cery

Domowa pielęgnacja kwasami – przed, w trakcie i po zabiegach