Jak zatrzymać młodość skóry? Z retinolem!

Retinol to prawdziwy sprzymierzeniec w pielęgnacji cery dojrzałej, z widocznymi oznakami starzenia oraz naznaczonej przebarwieniami. Dlaczego dermatolodzy i kosmetolodzy stawiają go od lat na piedestale? Szybkość działania, skuteczność i bezpieczeństwo to tylko kilka z jego atutów. Przekonaj się co jeszcze może zrobić dla Twojej skóry.

Retinol czyli…

Powszechnie znany jest jako witamina A i to pod tym terminem zyskał swoją sławę. Retinol jest pojęciem częściej stosowanym w profesjonalnej kosmetyce. Dzisiaj już wiemy, że retinol to witamina A w czystej postaci. Stymuluje proces odnawiania komórek, dlatego stosowany jest w kosmetykach zapobiegających starzeniu się skóry, spowalniających ten proces i niwelujących jego oznaki. Stosowany zarówno podczas zabiegów w gabinecie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu potrafi zdziałać cuda.

Skóra dojrzała …do większej uwagi

Skóra wraz z wiekiem traci swoją zdolność do odnawiania. Zaburzone mechanizmy wpływające na utrzymanie jej w dobrej kondycji powodują, iż naskórek staje się cieńszy, bardziej podatny na wpływ czynników zewnętrznych. Obserwujemy pojawiające się coraz głębsze zmarszczki i przebarwienia, skóra traci wówczas swoją jędrność i gładkość. Objawy te nasila w sposób szczególny promieniowanie słoneczne, przed którym wciąż wiele kobiet nie chroni i nie zabezpiecza odpowiednio swojej skóry.

Retinol przyczynia się do prawidłowego wzrostu komórek nabłonkowych, jednocześnie przyśpiesza proces rogowacenia. Stosowanie kosmetyków i kuracji z witaminą A jest zatem polecane przy skórze dojrzałej ze względu na jej zdolność do zmniejszania ilości nieprawidłowych komórek w naskórku i normalizacji procesu ich dojrzewania.

Kuracja retinolem – cierpliwość się opłaca

Retinol charakteryzuje się bardzo silnym działaniem, dlatego istotne jest, aby dostosować kurację do indywidualnych potrzeb skóry. Początkowo można zaobserwować pogorszenie się jej stanu, dlatego zaleca się dłuższą kurację, która pozwala przyzwyczaić skórę do nowego środowiska. Powinna ona trwać minimum 3 miesiące w zależności od stanu skóry, stopnia jej uszkodzenia i efektów, jakie chcemy uzyskać. Odmładzające zabiegi z retinolem wykonuje się co 10-14 dni w ilości od 6 do 8 spotkań. Intensywna kuracja Reti Fusion Peel w gabinecie Arkana obejmuje 2-5 zabiegów, każdy co 28 dni.

Efektem kuracji jest zmniejszenie ilości nieprawidłowych komórek, pogrubienie naskórka, wzrost produkcji nowych włókien kolagenowych i liczby naczyń krwionośnych oraz rozjaśnienie przebarwień. W trakcie kuracji należy zadbać o odpowiednią ochronę przed słońcem, stosując krem ochronny z wysokim filtrem, jak Sun Protector SPF 50+, który dodatkowo wyrównuje koloryt i tuszuje niedoskonałości. Z kuracji retinolem zrezygnować powinny kobiety w ciąży i karmiące – ze względu na jego silne działanie.

Uzupełnieniem zabiegów w gabinetach kosmetycznych jest domowa pielęgnacja, która podtrzymuje osiągnięte efekty i chroni przed ich utratą. Retinol znajdziesz w kosmetykach z linii Reti Fusion Therapy, a wśród nich krem pod oczy ,maskę, dermokosmetyczny krem na dzień i odżywczy krem intensywnie odmładzający. Każdy preparat zawiera retinol o wysokim stężeniu, a dodatkowo ich skład uzupełniony został o kwas ferulowy neutralizujący wolne rodniki i witaminę C stymulującą syntezę kolagenu.

Decydując się na kurację retinolem, podejmujesz walkę z przebarwieniami, zmarszczkami i bliznami. Podejmujesz ważny krok w kierunku przywrócenia skórze młodego i zdrowego wyglądu, ponieważ „celujesz” w źródło problemu, koncentrując się na tym, co jest odpowiedzialne za proces jej starzenia.