Kwas glikolowy – odbudowa i odnowa dla skóry dojrzałej

Najbardziej cenionymi składnikami kosmetyków są te, które wykazują się zdolnością do przenikania do najgłębszych warstw skóry. Są one w stanie ją odbudowywać i wspierać jej mechanizmy naprawcze od środka, czyli tam, gdzie najczęściej tkwi przyczyna problemu widocznego za zewnątrz, czyli na powierzchni skóry. Jedną z takich substancji jest kwas glikolowy, który znalazł swoje zastosowanie w kuracji przeciwstarzeniowej.

Ogromne możliwości małych molekuł

Kwas glikolowy swoje niezwykłe działanie zawdzięcza specyficznej budowie. Charakteryzuje się on najmniejszymi molekułami ze wszystkich kwasów owocowych. To dzięki temu jest on w stanie przenikać do najgłębszych warstw skóry i tym samym oddziaływać na nią na całej jej grubości. Jego głównym działaniem jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiadających za sprężystość oraz elastyczność skóry. Ich niedobór, który obserwujemy wraz ze starzeniem się skóry, powoduje wystąpienie zmarszczek, które następnie wraz z upływem czasu pogłębiają się i coraz trudniej ukryć je pod makijażem.

Ponadto, kwas glikolowy wpływa na zwiększenie się grubości skóry. W ten sposób zostaje odbudowana jej naturalna ochrona, w związku z czym staje się ona bardziej odporna na wpływ czynników zewnętrznych.

Niezawodny przy procesie usuwania obumarłego naskórka

Jak wiadomo, jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest usuwanie martwych komórek naskórka, gromadzących się na jego powierzchni, które uniemożliwiają wnikanie w głąb skóry substancji odżywczych. Kwas glikolowy oddziałuje rozluźniająco na łączenia międzykomórkowe w martwym naskórku. To powoduje, że wspiera jego usuwanie i tym samym wspomaga proces przygotowawczy skóry pod kolejne zabiegi pielęgnacyjne.

Stosując kosmetyki, zawierające kwas glikolowy, wspomagamy procesy naprawcze skóry. Efektem jest jej wygładzenie i zmiękczenie, warunkujące młodszy wygląd. Ponadto, jest to substancja, która doskonale radzi sobie z problemami cery dojrzałej, w tym również pogłębiającymi się zmarszczkami. Stosowanie kwasu glikolowego zaleca się przy intensywnym przesuszeniu skóry, zmianach trądzikowych i przebarwieniach.

Kwas glikolowy wykorzystywany jest w profesjonalnych zabiegach kwasami AHA, podczas których możliwa jest pielęgnacja skóry preparatami o wysokim stężeniu składnika aktywnego. Istotne jest jednak to, aby pamiętać o stosowaniu kosmetyków dostosowanych do potrzeb skóry w warunkach domowych. Im bardziej jesteśmy świadomi problemów, jakie jej dotyczą, tym skuteczniej możemy je zwalczać oraz przeciwdziałać ponownemu wystąpieniu.

Zapytaj Kosmetologa o zabieg z kwasem glikolowym. Wzmocnij efekty takiej profesjonalnej kuracji sięgając po odpowiednie dermoksometyki stosowane na co dzień. W ofercie Arkana – takim domowym wsparciem w pielęgnacji będą produkty z linii Acid Therapy MD estetic – zwłaszcza specjalistyczny dermokosmetyk, odnawiający krem z kwasem glikolowym i fitowym 10% oraz odmładzający płyn  z kwasem glikolowym.

Ten uzupełniający się duet kosmetyków dostępny jest na www.sklep.arkana.pl oraz w Twoim Ulubionym Salonie Kosmetycznym ( szukaj na www.arkana.pl/gabinety). Sprawdź już teraz jak wiele może zyskać Twoja skóra.