Kwas pirogronowy – jeden składnik na problemy dwóch pokoleń

Są takie odkrycia w branży dermatologicznej, które bez wątpienia można uznać za bardzo dużą rewolucję, dzięki której wiele osób może skutecznie pozbyć się swoich największych problemów bądź niedoskonałości. Jednym z nich jest dostrzeżenie ogromnego potencjału w kwasie pirogronowym, który wykazuje skuteczność przy pielęgnacji skóry dojrzałej i trądzikowej.

Okazuje się bowiem, że dla współczesnej kosmetologii różnica pokoleń nie istnieje. Czy można mówić o uniwersalności niektórych składników kosmetyków? W kontekście działania kwasu pirogronowego bez wątpienia należy wspomnieć o jego wielokierunkowym działaniu.

Na pomoc cerze trądzikowej

Kwas pirogronowy doceniany jest przez osoby zmagające się ze zmianami trądzikowymi, które w większości przypadków dotyczą nastolatków w okresie dojrzewania. Charakteryzuje się właściwościami sebostatycznymi, ale również antymikrobowymi. W bardzo krótkim czasie jest w stanie przeniknąć do najgłębszych warstw skóry i tym samym zwalczyć źródło problemu. Zawdzięczamy mu antybakteryjne działanie oraz przywrócenie właściwego pH skórze. Jest również wsparciem podczas nadmiernego wydzielania sebum przez gruczoły łojowe, co jest jedną z najbardziej uciążliwych dolegliwości skóry trądzikowej.

Odbudowa struktury skóry dojrzałej

Kosmetyki z kwasem pirogronowym polecane są również przy kuracji anty-age. Jest to składnik, który sprawdza się doskonale przy deficycie kolagenu i elastyny, białek odpowiadających za gładkość i sprężystość skóry. Ponadto jest on jednym z kwasów, który wykorzystywany jest przy profesjonalnych zabiegach eksfoliacji z użyciem kwasów AHA + BHA. Wykazuje się zdolnością do stymulacji produkcji białek budulcowych skórę i kwasu hialuronowego, co w rezultacie daje efekt liftingu, zmarszczki zostają spłycone, a skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna.

Kwas pirogronowy składnikiem dermokosmetyków

Skład preparatów pielęgnacyjnych stanowi główny wyznacznik ich skuteczności działania. Warto zatem wiedzieć, jakimi właściwościami charakteryzują się poszczególnie składniki. Kwas pirogronowy znajdziemy m.in. w duecie pielęgnacyjnym: krem Pyruvic Advanced krem 50 ml + płyn Pyruvic Solution 200 ml. Są to kosmetyki dedykowane dla dwóch pokoleń, osób młodych, zmagających się z problemami trądzikowymi i starszych ze skórą dojrzałą. Należy jednak pamiętać, że trądzik nie dotyczy jedynie nastolatków, ale coraz częściej dotyka dorosłych, u których objawia się zaczerwienieniami i podrażnieniami. To sygnał, że mamy do czynienia z trądzikiem różowatym.

Kwas pirogronowy to wyjątkowa substancja, która naturalnie występuje w sfermentowanych owocach i occie. Jego niezwykłe właściwości zostały jednak docenione przez branżę kosmetyczną, co jest kolejnym dowodem na to, że natura przygotowała najlepsze prezenty dla naszej skóry.