Peptyd Progeline – rewolucja w terapii anti-age

Starzenie się skóry nie jest procesem mile widzianym w naszym życiu, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niestety nieuniknionym. Kiedy przekraczamy 25. rok życia, zaczynamy doszukiwać się jego pierwszych objawów – wiotczenie skóry, utrata sprężystości, zmiana kolorytu i oczywiście zmarszczki. Kosmetyki do skóry młodej zamieniamy na te, które dostosowane są do potrzeb skóry dojrzałej. Czego powinno się szukać w takich preparatach?

Peptydy – organiczne związki chemiczne o wyjątkowych właściwościach

Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, co zawarte zostało w kupowanych przez nas kosmetykach. Dzięki temu coraz więcej kobiet może z pełną odpowiedzialnością przyznać, że jest świadoma potrzeb swojej skóry i skutecznie je zaspokaja. Od pewnego czasu wiele  mówi się o peptydach, czyli związkach stosowanych w kosmetykach przeciwstarzeniowych i anti-age. Na skutek postępu technologicznego obecnie można je pozyskać w formie syntetycznej, co zwiększa ich skuteczność. Peptydy stały się alternatywą dla stosowanych do tej pory białek roślinnych i takich, których zadaniem było naśladowanie fizjologicznych cech kolagenu czy też elastyny. Ich problem polega jednak na tym, że zabezpieczają skórę przed utrata wody jedynie na jej powierzchni, w głąb skóry nie są w stanie dotrzeć. W przypadku peptydów jest to możliwe, co zawdzięczamy ich unikatowej budowie.

Wyjątkowość peptydów polega jeszcze na tym, że wykazują zdolność do zastępowania pewnych składników brakujących naszej skórze oraz stymulują ją do ich produkcji.

Lifting peptydowy

Jednym z peptydów, który wykazuje się dużą aktywnością w opóźnianiu procesu starzenia i niwelowaniu jego efektów, jest peptyd Progeline, będący głównym składnikiem linii kosmetyków Biomimetic Therapy PRO. Posiada wszystkie cechy peptydów, pozwalające mu przenikać do głębszych warstw skóry i tym samym oddziaływać na nią nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz. Pobudza komórki do odnowy, co powoduje wzmocnienie struktury skóry. W ten sposób otrzymujemy efekt liftingu bez zabiegów z użyciem botoksu. Skóra staje się bardziej sprężysta i jędrna, a zmarszczki wyraźnie spłycone. Należy podkreślić jeszcze jedną ważną cechę  peptydu Progeline. Otóż, jego działanie jest długotrwałe, gdyż nie tylko jest w stanie odbudować strukturę skóry, ale przede wszystkim stymuluje jej komórki do odnowy, w wyniku czego są zmotywowane do samodzielnej pracy.

Peptydy to wyjątkowe związki, czyniące wiele dobrego dla skóry dojrzałej z oznakami starzenia. Oprócz tego, że wspierają produkcję kolagenu i elastyny, to wzmacniają suche i osłabione włosy oraz łamliwe paznokcie, dlatego znajdziemy je również w kosmetykach do pielęgnacji całego ciała.