Kwiat wiśni – symbol odrodzenia i piękna (Sakura) w zabiegu kosmetycznym

Kwiat wiśni to symbol naturalnego piękna, delikatności oraz subtelności. Wywodzi się z Japonii, gdzie nazywany jest Sakura. Wielu mieszkańców tego kraju postrzega go również jako odzwierciedlenie miłości. Wyciąg z tej rośliny ma niezwykłe właściwości pielęgnacyjne, które wykorzystano do stworzenia linii kosmetyków Sakura Therapy PRO.

Kuracja wyciszająca dla skóry o wyjątkowej wrażliwości

Sakura swoją symbolikę piękna i młodości zawdzięcza nie tylko wyjątkowej urodzie kwiatów oraz ich subtelności. Wyciągi z kwiatów wiśni wyróżniają się właściwościami, które doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym i szczególnie podrażnionych na skutek oddziaływania na nią czynników zewnętrznych czy też przebytych intensywnych zabiegach dermoestetycznych.

Wyciąg z kwiatu wiśni oddziałuje na skórę kojąco i tym samym skutecznie niweluje podrażnienia, jak również zapobiega ich wystąpieniu. Jest wybawieniem dla cery skłonnej do przebarwień, rozjaśnia je i wyrównuje koloryt. Wykazuje się także właściwościami nawilżającymi, zapobiegając szorstkości skóry i odbudowując płaszcz hydrolipidowy. W wyniku terapii Sakura Therapy PRO skóra odradza się, staje się delikatna w dotyku, a jednocześnie odporna na niekorzystny wpływ promieniowania słonecznego oraz niskich temperatur. Kosmetyki wykorzystywane przy zabiegu wzbogacono również o inne wyciągi roślinne, jak wyciągi z arniki górskiej, kasztanowca, bluszczu, dziurawca i winorośli. Dzięki nim zabieg jest dedykowany nie tylko osobom ze skórą trądzikową, ale też naczyniową, gdyż te składniki odpowiadają za redukcję zaczerwień i poprawiają elastyczność naczyń włosowatych.

Profesjonalny zabieg kojący i odbudowujący skórę

Sakura Therapy PRO jest zabiegiem przeprowadzanym w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Wykorzystywane przy nim kosmetyki mają za zadanie ukoić skórę, zniwelować podrażnienia, odbudować naskórek, nawilżyć, zlikwidować zaczerwienia oraz wyrównać koloryt. Wykorzystuje się do tego preparaty z linii Sakura Therapy PRO bogate w wyciąg z kwiatu wiśni oraz inne rośliny wspierające pielęgnację skóry wrażliwej. Pierwszym etapem jest demakijaż z wykorzystaniem Sakura Sensitive Emulsion. Następnie skóra jest tonizowana Sakura Sensitive Lotion w celu przywrócenia jej prawidłowego pH. Na okres 20 minut na twarz nakładana jest maska chłodząca Sakura Sensitive Mask z wyciągiem z roślin o właściwościach nawilżających. W celu uszczelnienia popękanych naczynek i zmniejszenia rumienia aplikuje się Sakura Sensitve Serum. Końcowy etap zabiegu wspierany jest przez Sakura Sensitive Cream, który odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry.

Kurację można kontynuować w domu, wykorzystując kosmetyki z linii Sakura Therapy PRO, co zwiększy jej skuteczność i podtrzyma efekty. To zabieg, który w sposób delikatny, ale z natychmiast widocznymi efektami wspiera skórę szczególnie wrażliwą.