Onkokosmetyki Arkana – być zdrową i piękną

Kosmetyki oknologiczne czyli świadoma pielęgnacja skóry wymagającej szczególnej troski

Choroby nowotworowe bardzo zmieniają życie chorych. Skoncentrowani na chemioterapii i walce o swoje zdrowie, zapominają o tym, jaki ma ona wpływ na kondycję ich skóry. Szczególnie dla kobiet, które każdego dnia spoglądają w lustro, ich zdrowy i piękny wygląd jest motywacją do codziennego zmagania się z chorobą. Leczenie onkologiczne ma duży wpływ na to, jak prezentuje się i w jakiej kondycji jest nasza skóra. Pomimo codziennych problemów i obowiązków jako kobiety nie powinnyśmy zapominać o tym, co czyni nas pewnymi siebie, pięknymi kobietami.

Jak zmienia się Twoja skóra po zabiegach onkologicznych?

Podczas chemioterapii, jak również po jej zakończeniu, skóra potrzebuje wzmożonej pielęgnacji i szczególnej troski. Dlatego tak istotne jest stosowanie kosmetyków podczas i po chemioterapii. Podstawą jest nawilżanie skóry całego ciała, ponieważ leczenie przyczynia się do intensywnego jej wysuszenia. Staje się ona bardziej wrażliwa i podatna na wpływ czynników zewnętrznych, w tym również na niektóre składniki zawarte w kosmetykach. To powoduje, że przy wyborze produktów pielęgnacyjncych (kosmetyków onkologicznych) należy zwracać szczególną uwagę na ich formułę, czy są przeznaczone do pielęgnacji cery nadreaktywnej i dysfunkcyjnej z zaburzoną barierą lipidową i objawami przesuszenia.

Do niepożądanych skutków leczenia, często bagatelizowanych podczas chemioterapii, należy mocne przesuszenie i zaczerwienienie skóry objawiające się swędzeniem i łuszczeniem. Pojawiają się problemy z cerą, które dotychczas były nam obce, jak np. wypryski i zmiany trądzikowe. Skóra jest bardziej podatna na wpływ promieni słonecznych, co przyczynia się do wzmożonej skłonności do oparzeń. Na dłoniach i stopach może pojawić się erytrodyzestezja dłoniowo-podeszwowa, której towarzyszy ból i nadwrażliwość. Widocznymi skutkami onkologicznego leczenia są także łamliwe paznokcie i zwiększona skłonność do wypadania włosów i rzęs.

Kosmetyki onkologiczne podczas i po chemioterapii – Codzienny opatrunek dla skóry

Przesuszona, nadwrażliwa, z uszkodzoną barierą ochronną skóra potrzebuje już nie tylko dostosowanej do jej potrzeb pielęgnacji, lecz także opatrunku, który złagodzi stany zapalne i ból towarzyszący podrażnieniom. Należy unikać kosmetyków zawierających substancje zapalne i sztuczne barwniki, wybierać te hipoalergiczne i delikatne.

Stworzona przez Arkana linia kosmetyków Cannabis Therapy MD znalazła swoje zastosowanie w pielęgnacji skóry osób zmagających się z chorobami onkologicznymi. We współpracy z Fundacją Ewy Minge „Black Butterflies” przywróciliśmy wiarę w siebie wielu kobietom, które na skutek leczenia utraciły piękno i zdrowie swojej skóry. To preparaty w 100% naturalne, których skład opiera się na rewolucyjnym składniku Cebidiol, mikrokaspułkowym CBD, zamkniętym w specjalnych wielowarstwowych sferach. Oddziałuje na skórę naprawczo, łagodzi dolegliwości bólowe i podrażnienia, a także odstresowuje. Formuła bogata jest ponadto w olej z konopi, suchy, łatwo wchłaniający się i niezostawiający tłustej warstwy. Unikalny skład dopełnia naturalny emolient – olej z maku, odbudowujący płaszcz lipidowy, działający przeciwzapalnie i gojąco. Oba oleje zmniejszają świąd i zaczerwienienia, co potwierdzają podopieczne Fundacji Ewy Minge „Black Butterflies”, które testowały produkty na własnej skórze. Ponadto kosmetyki, dzięki tak wyjątkowym składom skutecznie uzupełniają niedobór lipidów, dzięki czemu zapobiegają odparowaniu wody ze skóry.

Wśród kosmetyków do stosowania podczas i po chemioterapii z linii Cannabis Therapy MD znajdziemy: kanabisowy krem do skóry dysfunkcyjnej przeznaczony do codziennego stosowania, łagodzący podrażnienia i odstresowujący skórę, kanabisowy krem do rąk i kanabisowy krem do stóp zapewniające błyskawiczną poprawę suchej skóry, a także kanabisowy balsam do ciała z 20% oleju konopnego i makowego, odbudowujący i łagodzący suchą skórę.

Arkana wychodzi naprzeciw pielęgnacji skóry wymagającej, nawet ekstremalnie wrażliwej, oraz osób zmagających się z chorobami onkologicznymi. To kuracja będąca prawdziwym opatrunkiem dla ich przesuszonej i uszkodzonej skóry. Z takim wsparciem regeneracja skóry jest nie możliwością a naturalna konsekwencją świadomej pielęgnacji.