Człowiek jest istotą nieustannie dążącą do doskonałości, wciąż znajduje coś, co można zmienić lub udoskonalić. W pewnych sytuacjach jest to bardzo słuszne i jak najbardziej wskazane podejście. Kiedy mowa o naszym zdrowiu, nie powinniśmy uznawać żadnych kompromisów. Nie zapominajmy, że zadbana skóra stanowi podstawowy element nie tylko naszego wyglądu, ale również zdrowia.
Bądź lepszą wersją samej siebie
Jak dobrze znasz potrzeby swojej skóry? Czy wiesz, jaki jest rodzaj Twojej cery? Czy zawsze przy zakupie kosmetyków kierujesz się jej cechami i szczególnymi właściwościami? Wiele kobiet nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania. Okazuje się, że najwięcej problemów przysparza im określenie rodzaju cery, a jest to pierwszy i podstawowy krok do poznania jej potrzeb.
- Cera sucha – charakteryzuje się niedoczynnością gruczołów łojowych. Jest matowa, łuszczy się i ściąga,
- Cera tłusta – poznamy ją po nadmiarze sebum, produkowanym przez gruczoły łojowe. Objawia się to najczęściej błyszczeniem skóry, a także rozszerzonymi porami i powstawaniem zaskórników.
- Cera mieszana – w strefie T (czoło, nos i broda) jest tłusta, zaś na policzkach i skroniach sucha.
Nie poprzestajemy jednak na trzech podstawowych rodzajach skóry. Wyróżniamy jeszcze kilka typów cery, m.in.:
- Cera naczynkowa – wyróżniają ją kruche naczynia krwionośne, które są widoczne i prześwitują przez cienką skórę.
- Cera odwodniona – bez wątpienia spragniona wody! Osłabiony płaszcz hydrolipidowy powoduje, że na zewnątrz przedostaje się większość wody, a skóra staje się sucha i ma kolor szarawy.
- Cera wrażliwa – trudna w pielęgnacji, skłonna do podrażnień, często z widocznymi zaczerwienieniami i skłonnością do zmian trądzikowych.
Można zatem mieć skórę suchą i odwodnioną, jak również suchą mieszaną i odwodnioną, itp. Aby lepiej poznać swoją skórę, jej potrzeby i tym samym odpowiednio dostosować kosmetyki do jej pielęgnacji najlepiej zdecydować się na jej komputerową diagnostykę, przy pomocy specjalistycznego narzędzia Analizer NATI.
Wystarczy 15 minut i wiesz więcej
Badanie jest całkowicie bezbolesne i – co ważne – trwa zaledwie kwadrans. Nawet najbardziej zapracowane kobiety są w stanie wygospodarować 15 minut w tygodniu. Analizer NATI dokładnie bada naszą skórę, warstwa po warstwie. Kamera o wysokiej rozdzielczości i powiększeniu rejestruje precyzyjnie obraz powierzchni skóry, później zaś przegląda płaszcz hydrolipidowy. Dostarcza informacji na temat natłuszczania i złuszczania w każdym z obszarów skóry twarzy. Rejestruje także wielkość porów i zmarszczek, zmiany naczyniowe, przebarwienia i poziom nawilżenia. Klient po takim badaniu otrzymuje stosowny raport ze wszystkimi zebranymi informacjami. Stanowią one podstawę do określenia potrzeb skóry oraz sposobu jej pielęgnacji.
Stosowanie kosmetyków wymaga przede wszystkim wiedzy, przynajmniej tej podstawowej. Każdy nieodpowiednio dobrany preparat może odbić piętno na naszej skórze. Zamiast poprawy jej stanu uzyskamy efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. Komputerowa diagnostyka skóry to indywidualna encyklopedia. To z niej wyczytać można informacje na temat tego, co powinno stanowić wiedzę podstawową podczas codziennej pielęgnacji.
Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne: