Azeloglicyna sposobem na rumień i zaczerwienienia!

Trądzik i rumień to problemy skórne, charakterystyczne dla okresu dojrzewania, ale coraz częściej zmagają się z nimi również osoby po 25. roku życia Nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, nadmierne wydzielanie sebum, pojawiające się na skórze twarzy zaskórniki, a także zaczerwienienia i podrażnienia. Jak z nimi walczyć? Remedium na Twoje potrzeby stanowi unikalny składnik kosmetyków – azeloglicyna!

Udoskonalony kwas azelainowy – właściwości azeloglicyny

Kwas azelainowy jest w kosmetykach stosowany jako składnik antybakteryjny, działający przeciwtrądzikowo, usprawniający pracę gruczołów łojowych. Został on wykorzystany do stworzenia innowacyjnego składnika – azeloglicyny. To jego syntetyczny odpowiednik, gdzie cząsteczki kwasu azelainowego zostały poddane modyfikacji w celu stworzenia skuteczniejszej formuły. Kwas nie jest rozpuszczalny w wodzie, dlatego aby zmienić tę właściwość, połączono go z rozpuszczalną w wodzie glicyną. Azeloglicyna występuje w postaci płynnej, zachowuje charakterystyczne dla kwasu azelainowego właściwości lecznicze, a dodatkowo nawilża skórę i wzmacnia jej barierę.

Azeloglicyna obecna jest w kosmetykach na trądzik, rumień i na przebarwienia. Wykazuje działanie seboregulujące, przeciwzapalne i nawilżające. Ponadto niweluje zmiany trądzikowe, uelastycznia skórę i rozjaśnia przebarwienia. Jest stosowana w mniejszych dawkach niż kwas azelainowy. Wykazuje zdolność szybkiej i łatwej penetracji najgłębszych warstw skóry. Liczne badania i opinie specjalistów dowodzą, że jest to składnik lepiej tolerowany przez wrażliwą skórę niż kwas azelainowy oraz pozwala uzyskać bardziej satysfakcjonujące efekty rozjaśniające niż dipalmitynian kwasu kojowego i arbutyna. Kosmetyki na bazie azeloglicyny są bezpieczne dla skóry i organizmu człowieka, nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania ich w ciąży i okresie karmienia.

Tonik i krem – domowa pielęgnacja azeloglicyną

Zarówno kwas azelainowy, jak i azeloglicyna charakteryzują się działaniem bakteriobójczym, regulującym wydzielanie sebum oraz rozjaśniającym przebarwienia. Połączenie obu w kosmetykach jest innowacyjnym remedium dla cery z trądzikiem różowatym. Na podstawie tego kosmetycznego duetu powstały produkty, które znajdziecie w terapii Acid Therapy MD. W jej skład wchodzi krem AzAc forte 15% Cream o lekkiej nietłustej formule. Produkt ten szybko się wchłania i pozostawia skórę gładką i matową, jednocześnie zabezpieczoną przed nawrotem stanów zapalnych. Uzupełnieniem domowej pielęgnacji jest płyn tonujący zaczerwienioną skórę – AzAc Solution, który działa przeciwzapalnie, normalizująco i łagodząco.

Wzmocnij efekty kuracji

Domowa pielęgnacja dopasowana do potrzeb i problemów Twojej skóry to najważniejszy czynnik, jaki ma wpływ na jej wygląd i zdrowie. Poddając się profesjonalnym zabiegom w gabinecie kosmetycznym, wzmacniasz działanie składników aktywnych obecnych w kosmetykach, jak również potęgujesz efekty ich działania. Uzupełnieniem stosowania duetu AzAc Therapy MD jest zabieg AzAc Peel, który obejmuje dwuetapowy peeling z 16% kwasu azelainowego, 10% kwasu migdałowego oraz 2% kwasu salicylowego, które wykazują synergiczne działanie. Efektem zabiegu jest rozjaśniona skóra, wzmocniona ochrona i głębokie oczyszczenie. Składniki peelingu normalizują wydzielanie sebum, zwężają ujścia gruczołów łojowych i regulują poziom złuszczania. Cena zabiegu uzależniona jest od częstotliwości jego powtarzania.

Cera z trądzikiem zwykłym i różowatym wymaga szczególnej troski. W pielęgnacji powinnaś stosować kosmetyki delikatne i jednocześnie skuteczne, o silnym działaniu seboregulującym, bakteriostatycznym i przeciwzapalnym. Biotechnolodzy dokonali dużej rewolucji, łącząc kwas azelainowy z glicyną. Teraz Ty zrewolucjonizuj swoją codzienną pielęgnację.

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

Azac Therapy MD

Nowatorska kuracja – peeling kwasem azelainowym – AZAC PEEL THERAPY