Cera „w wielkim mieście”

Nasza skóra nie lubi miejskiego życia. Smog, alergeny, stres, przemęczenie i silne promieniowanie UV – to nieodłączny pakiet z jakim zmaga się każdego dnia. Co więcej, bez odpowiedniego wsparcia, pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych, szybciej się przesusza, jest bardziej narażona na odwodnienie, podatna na przebarwienia i podrażnienia. Jak zatem ją chronić?

Pielęgnacja w miejskim stylu

Skóra człowieka zmienia się wraz ze zmianą otoczenia i warunków pogodowych. Kiedy pozbawiamy ją czystego powietrza i bliskości natury, fundując jej dużą porcję zanieczyszczeń, trudno jest jej zaakceptować nowe środowisko. Unoszący się nad miastem smog i powietrze silnie skażone spalinami oraz przemysłowymi zanieczyszczeniami osłabiają jej barierę ochronną i ograniczają dopływ tlenu. W rezultacie szybciej pojawiają się zmarszczki, skóra traci elastyczność i blask, zmienia swój kolor na szary i jest narażona na występowanie coraz bardziej widocznych przebarwień. Cienka i słaba skóra z łatwością chłonie toksyny, które przenikają do jej najgłębszych warstw. Cząsteczki zanieczyszczeń sprzyjają zwężaniu się porów, spowalniają odnowę komórek i osłabiają skórę w walce z wolnymi rodnikami.

Bez oczyszczania ani rusz…

Podstawą pielęgnacji miejskiej jest zatem dogłębne oczyszczanie skóry. Nawet kilka minut spędzonych poza domem powoduje, że wraz z powrotem przynosimy ze sobą dużą ilość zanieczyszczeń, które sukcesywnie wnikają w głąb skóry. Aby temu zapobiec, należy stosować oczyszczające toniki, pianki i żele.

W Arkana szczególnie rekomendujemy kosmetyki z konopii np. kanabisowa piankę do mycia oparta na specjalnej „sweet” formule bogatej w naturalne cukrowe środki myjące i bio oleje – konopny i makowy. Łagodzi ona podrażnienia, odświeża, nawilża i skutecznie usuwa zanieczyszczenia. Codzienny oczyszczający rytuał warto ponadto uzupełnić o kanabisowy płyn pielęgnacyjny balansujący odczyn skóry i cechujący się właściwościami kojącymi.

Utratę bariery ochronnej potęguje również zmiana warunków pogodowych. Choć lato dawno już za nami to na skórze wielu z nas nadal nosi jego „ słoneczne pamiątki”. Zima to idealna pora roku, by wprowadzić zabiegi regenerujące skórę i przywracające jej naturalny balans. Do takich z pewnością należy 3-poziomowy zabieg naprawczy z konopi. Wykonasz go w jednym z Gabinetów Arkana – znajdź najbliższy – https://arkana.pl/gdzie-kupic/

Zestresowana” skóra

Tempo miejskiego życia potrafi być zawrotne, zapominamy o sobie, a stres zaczyna determinować nasz cykl dnia. Cierpi na tym nasz organizm i skóra, która podobnie jak my jest zmęczona i nieustannie zestresowana. Potrzebuje odprężenia i relaksu, wyciszenia i opatrunku pozwalającego pozbyć się podrażnień i suchości. Takimi właściwościami cechuje się maska w płacie ze śnieżnego grzyba o trójwymiarowej, unikalnej bio strukturze i zawartości cennych dla skóry witamin – C i E. W przypadku wzmożonej tendencji do suchości, łuszczenia i podrażnień polecamy regularne stosowanie również kanabisowej maski na noc dla skóry dysfunkcyjnej z 40 % zawartością oleju z konopi i maku.

Spragniona wody skóra nie tylko latem

Skóra „w wielkim mieście” narażona jest na osłabienie płaszcza hydrolipidowego, co jest uwarunkowane oddziaływaniem na nią zanieczyszczeń, toksyn oraz stresu. Jest zatem bardziej podatna na przesuszanie i podrażnienie. Każdego dnia potrzebuje solidnej porcji nawilżenia, której dostarczysz jej, stosując kanabisową piankę, płyn i krem dla skóry dysfunkcyjnej z nowej linii kosmetyków Cannabis Therapy MD opartej na kanabidiolu, oleju konopnym i makowym. Uzupełnieniem zewnętrznego nawodnienia będzie regularne picie dużej ilości wody, która ugasi pragnienie Twojego organizmu i skóry.

W mieście nie powinnaś zapominać ponadto o zdradliwych promieniach słonecznych. Codzienną ochronę skóry należy uzupełnić o stosowanie kremu z wysokim filtrem ( SPF 50 +), który oprócz zabezpieczenia skóry przed UV, zapewni wyrównanie kolorytu cery, tuszowanie jej niedoskonałości, a także zapobiegnie powstawaniu przebarwień i rumienia.

W mieście na Twoją skórę czeka bardzo wiele przeszkód, niepozwalających jej prawidłowo funkcjonować. To środowisko, które wymaga solidnej ochrony, regularnego oczyszczania i regeneracji. Zmień pielęgnację na tryb miejski i przywróć swojej skórze naturalny blask.

Czy ta linia jest dla Ciebie?

Zobacz Cannabis Therapy MD na sklep.arkana.pl

Pamiętaj, że kompleksowy zestaw pielęgnacyjny oraz zabieg znajdziesz w wybranych Gabinetach Arkana – https://arkana.pl/gdzie-kupic/

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

Zielone trio dla skóry ekstremalnie wrażliwej

Kosmetyki z konopii – Pierwsza profesjonalna i legalna BIOterapia uwzględniająca kremy z konopi

Kosmetyki BIO czyli naturalny wybór dla urody