Detoks skóry zaprojektowany dla Ciebie

Panuje moda na dietę oczyszczającą organizm, jednak nie tylko on potrzebuje odżywienia, które sprawi, że będziesz tryskać energią. Twoja skóra ma podobne potrzeby, szczególnie że ludzka aktywność oraz wpływ czynników zewnętrznych pozostawia na niej widoczne piętno.

Detoks skóry stanowi jej wsparcie w codziennych zmaganiach z zanieczyszczeniami powietrza, smogiem, klimatyzacją w pomieszczeniach, ale też nieodpowiednią dietą i brakiem witamin. Szczególnie toksyny obecne w otoczeniu bardzo niekorzystnie wpływają na kondycję Twojej skóry, która traci blask, elastyczność i gładkość, proces starzenia przebiega szybciej i intensywniej, pojawia się deficyt wody w skórze i zaburzona zostaje gospodarka lipidowa. Detoksykacja to oczyszczenie, pozbycie się tego, co Twoje skórze szkodzi, co powoduje, iż zdradza ona Twój wiek i niekoniecznie zawsze zdrowy tryb życia.

Detoks twarzy TYLKO dla Twojej skóry

Detoks twarzy polega na dotlenieniu komórek i usunięciu z niej szkodliwych substancji. Komórki otrzymujące odpowiednią porcję tlenu są właściwie odżywione, z kolei zbędne produkty przemiany materii są metabolizowane. Trudno zrozumieć ten proces, jednak jest to niezbędne do „zaprojektowania” indywidualnego detoksu dla skóry szytego na jej miarę.

Kiedy dostrzegasz, że Twoja twarz nie promienieje, skóra jest szorstka i przesuszona, a codzienny makijaż maskujący niedoskonałości pochłania Ci coraz więcej czasu, to sygnał, że Twoja skóra potrzebuje solidnego oczyszczenia. Zasługuje na profesjonalną opiekę i dużą porcję odżywienia. Aby dostosować kosmetyki do indywidualnych aktualnych potrzeb skóry i stworzyć dla niej skuteczny program oczyszczający, warto jest skorzystać z zabiegów w gabinecie kosmetycznym, przynajmniej kilka razy w roku. Odpowiednie połączenie kosmetyków, które się wzajemnie uzupełniają, a składniki aktywne potęgują swoje działanie, to jeden z ważniejszych czynników mających wpływ na skuteczność oczyszczenia skóry.

Domowy detoks – obfity posiłek dla skóry

Kosmetyki Arkana zostały opracowane tak, aby można było je dowolnie łączyć, w ten sposób powstaje autorska pielęgnacja skrojona na miarę. Zabieg w gabinecie rozpocząć można od nałożenia maski dotleniającej Oxygen Infusion Mask, pozbywając się w ten sposób oznak zmęczenia. Dzięki wstępnemu oczyszczeniu zwiększa się absorpcja substancji aktywnych, a więc jest to ważny etap podczas zabiegów detoksykujących. Jest to kosmetyk stosowany tylko w profesjonalnych zabiegach kosmetycznych cechujący się wysokim stężeniem substancji aktywnych. Pozwala więc osiągnąć znacznie większy efekt niż przy domowej pielęgnacji.

Kolejny krok stanowi „witaminowy posiłek” dla skóry. W tym celu stosuje się eliksir 10% C do intensywnej kuracji witaminowej . Wykazuje się silnym działaniem antyoksydacyjnym, rozjaśnia przebarwienia i uszczelnia naczynia krwionośne. Może być stosowany zarówno w gabinecie, jak też podczas domowej pielęgnacji.

Na deser Twoja skóra powinna otrzymać antyoksydacyjną porcję nawilżenia i ochrony. W gabinecie kosmetycznym dostarczy ją maska algowa z kwasem laktobionowym i wit. C. Przywraca skórze naturalną strukturę, uodparniając ją na wpływ czynników zewnętrznych. Wspomaga złuszczanie obumarłego naskórka oraz stymuluje produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego. W domowej pielęgnacji zastąpi ją maska nawilżająco-naprawcza z kwasem laktobionowym, hialuronowym oraz witaminami A, E i C.

Kiedy najlepiej poddać skórę detoksykacji? Na wiosnę, aby promieniała, na lato, aby pięknie prezentowała się w słońcu, na jesień dla naprawy szkód wyrządzonych promieniami UV i na zimę dla ochrony…zawsze jest dobry czas na domowy detoks!