Proces utraty włosów jest naturalny i nieunikniony, nie powinien niepokoić jednak tylko wówczas, kiedy ilość tych, które znajdujemy na ubraniu, szczotce i dywanie w mieszkaniu, nie przekracza 100 włosów . Nie musisz ich liczyć, jest to nawet niemożliwe, ale możesz racjonalnie ocenić, czy problem ich nadmiernej utraty nie dotyczy również Ciebie, jak 5% kobiet poniżej 30 roku życia i 60% w wieku powyżej 70
Wypadanie włosów jest fizjologicznym procesem, codziennie je tracimy i nie ma powodów do obaw, jeżeli w ich miejscu pojawiają się nowe. Tryb życia, hormony, stres oraz nieprawidłowa dieta przyczyniają się jednak do zaburzenia tego procesu. Im szybciej dostrzeżesz problem, zdefiniujesz jego przyczyny i podejmiesz odpowiednie leczenie, tym większa szansa, że na Twoje głowie ponownie pojawi się bujna czupryna.
Dlaczego wypadają mi włosy, czyli przyczyny łysienia
Czemu wypadają włosy? Winny może być, i często jest, stres, na który narażonych jest coraz więcej osób. Termin oddania ważnego projektu w pracy zbliża się wielkimi krokami, przed Twoim dzieckiem ważny egzamin w szkole, Twoje mieszkanie wymaga solidnego sprzątania, natomiast Ty nie masz na to czasu – prowadzimy stresujący tryb życia, na czym cierpi nie tylko nasz organizm, ale też wygląd. Nadmierne wypadanie włosów na głowie może być uwarunkowane spowolnieniem krążenia krwi, na skutek czego skóra głowy zmaga się z problemem odwodnienia. Ponadto duże znaczenie ma psychika człowieka. W stresujących sytuacjach drapiemy się po głowie, co także potęguje utratę włosów.
Łysienie bardzo często posiada swoje podłoże w zaburzeniach hormonalnych. Kobiety narażone są na duże i częste zmiany z tym związane z powodu przebiegu cyklu miesiączkowego. Co więcej, na nadmierne wypadanie włosów skarżą się świeżo upieczone mamy. Wypadanie włosów po ciąży jest spowodowane wahaniami poziomu estrogenów, są to hormony odpowiedzialne za wydłużenie fazy wzrostu włosa. Podczas ciąży ich poziom jest wysoki, po porodzie ich poziom się obniża, przerzedzone włosy są słabsze oraz matowe. Nad tym procesem bardzo trudno jest zapanować, dlatego w tym przypadku stosuje się leczenie ukierunkowane na przyśpieszenie ich wzrostu.
Utrata włosów to ponadto następstwo ubogiej w witaminy, składniki mineralne i białko diety. Przerzedzone włosy to problem, który dotyka szczególnie osoby poddające się bardzo rygorystycznym kuracjom odchudzającym. Nierzadko również słabe włosy mają podłoże genetyczne.
Na ratunek osłabionym włosom
Natężenie się problemu nadmiernej utracie włosów oraz coraz większa motywacja do podjęcia skutecznych działań przyczyniła się do rozwoju nowoczesnych metod leczenia. Jedną z przynoszących najlepsze i najszybsze efekty jest mezoterapia z wykorzystaniem składników aktywnych o wysokim stężeniu. Ich zadaniem jest stymulacja skóry i pobudzenie podziału komórek, które budują włosy. Ich odrastanie następuje dopiero po kilku zabiegach. Kuracja wymaga zatem cierpliwości, jednak efekty wynagrodzą Ci ten czas oczekiwania.
Odrastanie włosów możesz przyśpieszyć również, wybierając odpowiedni preparat stymulujący ich wzrost. Chcąc zwiększyć wnikanie substancji aktywnych w nich obecnych, zastosuj stempel do terapii mikroigłowej. Jest przystosowany do aplikacji eliksirów Arkana i pozwala zwiększyć ich skuteczność. Domowe zabiegi nakłuwania skóry głowy za pomocą stempla 0,5mm wykonuj 1 raz w tygodniu. Na co dzień wcieraj w skórę głowy serum do włosów z efektem PRP przez okres 3 miesięcy. To preparat z wysoką zawartością GHK-Cu, stymulujący porost włosów i jednocześnie hamujący proces ich wypadania.
Aby uchronić się przed problemem w przyszłości i zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów, kontroluj poziom hormonów, zdrowo się odżywiaj, chroń włosy przed słońcem i ograniczaj zabiegi, tj. farbowanie, prostowanie oraz suszenie, a włos z głowy Ci nie spadnie!