Kwas laktobionowy – dla wrażliwców

Twoja skóra zaczyna swędzieć na sam dźwięk słów „kuracja kwasami”? Bez obaw, ten zabieg będzie dla Ciebie samą przyjemnością. W dodatku szybko dostrzeżesz efekty
i przekonasz się, jak wiele zalet ma ta substancja. Główną i najważniejszą z nich jest to, że działa jak alfahydroksykwasy, nie wywołując podrażnienia – stopień intensywności jest porównywalny do kwasu glikolowego i podobnie jak inne hydroksykwasy reguluje proces złuszczania oraz stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Podczas aplikacji nie odczujesz jednak typowych dla eksfoliacji objawów: świądu, pieczenia czy zaczerwienienia.

Kwas laktobionowy w kosmetyce

Dodatkowym atutem wyróżniającym tę kurację są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry. Opinie specjalistów potwierdzają jego skuteczność w pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej.

– Dzięki tym właściwościom znajduje on zastosowanie w pielęgnacji skór ze stanami zapalnymi różnej etiologii: w AZS, wyprysku kontaktowym, trądziku różowatym, trądziku zwykłym oraz łojotokowym zapaleniu skóry – wylicza dr n. med. Danuta Nowicka, specjalista dermatolog. – Kwas laktobionowy pozytywnie wpływa także na naczynka krwionośne, wzmacnia je i zmniejsza ich widoczność. Preparaty z tym składnikiem, jak krem, tonik, serum czy też płyn neutralizujący mogą być stosowane samodzielnie lub też jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Olbrzymią ich zaletą jest możliwość stosowania podczas leczenia retinoidami i sterydami i po nim, dzięki czemu zmniejszone zostaną skutki uboczne działania leków.

Kwas laktobionowy dzięki swoim właściwościom ma również zastosowanie w pielęgnacji skóry dojrzałej, z oznakami starzenia się. Ma on silne właściwości nawilżające, neutralizuje wolne rodniki i jony metali, hamuje enzymy powodujące degradację włókien kolagenowych i elastycznych.

– Badania kliniczne potwierdziły działanie przeciwstarzeniowe kwasu laktobionowego już po 3 miesiącach stosowania. Odnotowano poprawę kolorytu skóry, zniwelowanie drobnych zmarszczek oraz poprawę jędrności i elastyczności – mówi Anna Marcjasz, kosmetolog. – Aby uzyskać najlepsze efekty działania kwasu laktobionowego, należy go stosować systematycznie w kuracjach trwających 2–3 miesiące – podpowiada. Warto wiedzieć, że kwas laktobionowy nie wykazuje działania fototokstycznego, na zabiegi z nim możesz więc decydować się o każdej porze roku!

Domowa pielęgnacja skóry wrażliwej

Arkana przedstawia nowe, wyjątkowe produkty oparte na kwasie laktobionowym o wysokiej jego koncentracji: 10 i 15%. Składnik ten ma wszechstronne właściwości – regenerujące, przyspieszające gojenie i łagodzące stany zapalne. Do pielęgnacji całodobowej polecamy dermokrem regenerujący z kwasem laktobionowym i witaminami A i C. W ramach domowej terapii nawilżająco-regenerującej Arkana opracowała aktywne serum o mocno skoncentrowanej formule. Wśród składników aktywnych oprócz kwasu laktobionowego znajduje się gliceryna wykazująca zdolność do skutecznej penetracji najgłębszych warstw skóry, transportując inne substancje odżywcze i działając nawilżająco.
Produkty proponowane przez sklep Arkana z kwasem laktobionowym doskonale sprawdzą się w roli samodzielnej kuracji, jak i uzupełnienia zabiegów mikrodermabrazji, peelingów chemicznych czy zabiegów z innymi kwasami.

Wypróbuj i odkryj jego możliwości!

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

LACTOBIONIC THERAPY

Lactobionic Theraphy MD