Kwas pirogronowy – 1 remedium dla różnych problemów skóry

Kwas pirogronowy – naturalnie występujący w jabłkach, occie i sfermentowanych owocach – przynosi widoczne efekty zwłaszcza w kuracjach odmładzających oraz przeciwtrądzikowych. Jego dobroczynny wpływ na skórę  warto wykorzystać zarówno w profesjonalnych zabiegach pielęgnacyjnych, jak również podczas świadomej, domowej pielęgnacji. Do niedawna składnik ten stosowany był przede wszystkim przez lekarzy dermatologów, jednak dzięki wyjątkowym właściwościom ugruntował swoją pozycje w grupie jednych z najskuteczniejszych składników aktywnych o działaniu anty-aging.

Wielokierunkowe działanie kwasu pirogronowego

Składnik ten ma silne właściwości sebostatyczne, dermoplastyczne i antymikrobowe, a jego możliwości szybkiej penetracji skóry właściwej umożliwiają uzyskanie spektakularnych efektów w krótkim czasie.

Co więcej, kwas pirogronowy oddziałuje na skórę na wielu płaszczyznach. Reguluje wydzielanie sebum i tym samym niweluje  efekt świecenia się. Jego dermoplastyczne działanie objawia się poprzez stymulację syntezy kolagenu, niezbędnego do utrzymania jej sprężystości i gładkości. Kwas wykazuje także właściwości antybakteryjne, obniżając miejscowe pH. Jest wykorzystywany przy okazji konieczności złuszczenia  naskórka. Zmniejsza przyleganie jego komórek, powodując utratę łączności oraz ścieńczenie warstwy rogowej.

Ukojenie dla skóry trądzikowej, odbudowa dla skóry dojrzałej

Kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne z użyciem kwasu pirogronowego dedykowane są przede wszystkim osobom ze skórą dojrzałą, z widocznymi efektami starzenia, takimi jak zmarszczki, utrata sprężystości i elastyczności. Ponadto, ze względu na swoje właściwości sebostatyczne, złuszczające i antybakteryjne składnik ten zalecany jest przy pielęgnacji skóry trądzikowej i tłustej.

Wykorzystując dobroczynne działanie kwasu pirogronowego Arkana stworzyła duet pielęgnacyjny Pyruvic Advanced krem 50 ml + płyn Pyruvic Solution 200 ml. Kosmetyki te są częścią nowej serii Acid Therapy MD, czyli kuracji dermokosmetycznej z wykorzystaniem kwasów, których zadaniem jest odnowa skóry i eliminacja niedoskonałości. Płyn jest formą aktywującą, która przygotowuje skórę do aplikacji kremu  Pyruvic Advanced. Jego stosowanie zaleca się również przed i po  Pyruvic Peel. Dermokrem  zawiera wysokie stężenie kwasu pirogronowego, które wynosi 10%. Doskonale sprawdza się podczas kuracji odmładzającej, profilaktyce anty-age oraz zabiegach normalizujących i oczyszczających. Podobnie jak płyn przeznaczony jest on do pielęgnacji skóry przed i po  Pyruvic Peel.

Kwasy w profesjonalnych zabiegach pielęgnacyjnych

Domowa pielęgnacja kosmetykami zawierającymi kwas pirogronowy stanowi kontynuację i uzupełnienie profesjonalnych zabiegów eksfoliacji z użyciem kwasów AHA + BHA. Wykazują one działanie liftingujące i odbudowujące ( zalecane zwłaszcza w przypadku skóry dojrzałej). Ponadto stymulują produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, powodują spłycenie zmarszczek a tym samym zmniejszenie ich widoczności.  W przypadku skóry tłustej i trądzikowej stosuje się je głównie w celu złuszczania i usunięcia zrogowaciałego naskórka przy użyciu peelingów (np. Pyruvic Peel). Dzięki nim, skóra zostaje oczyszczona, a pory zwężone. Istotne jest również to, iż użyte podczas zabiegu kwasy przyczyniają się do normalizacji wydzielania sebum, a także doskonale nawilżają i rozjaśniają przebarwienia.

Poznaj lepiej kosmetyki z kwasem pirogronowym z linii Acid Therapy MD

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

Kwas glikolowy – odbudowa i odnowa dla skóry dojrzałej

Kwas glikolowy – przepis na młodość Twojej skóry. Poznaj jego dobroczynne działanie na zmarszczki i blizny