Kwas traneksamowy, kwas inny niż wszystkie

Widoczne na skórze twarzy, szyi i dekolcie przebarwienia połączone z rumieniem lub ciemniejszymi brązowymi plamkami o nieregularnym rozmieszczeniu są jednym z częstszych problemów współczesnych kobiet. Jakie sposoby ich rozjaśnienia są najskuteczniejsze?

Małe plamki, duży problem

Przebarwienia występują najczęściej u osób o jasnej karnacji i często korzystających z kąpieli słonecznych. Większość z nich wywołana jest nadprodukcją melaniny, zaburzonym procesem melanogenezy. Komórki wytwarzają jej więcej np. podczas kontaktu ze słońcem, czyli kiedy oddajemy się wakacyjnemu plażowaniu. Skóra ciemnieje punktowo i często w okolicy twarzy, szyi i dekoltu pozostają nieestetyczne przebarwienia.

Przebarwienia są widoczną oznaką upływu czasu. Ich występowanie nasila się wraz z procesem starzenia się skóry.

Typy przebarwień

Wyróżniamy przebarwienia pozapalne, o podłożu hormonalnym, które pojawiają się w okresie ciąży, przy nadczynności tarczycy i przyjmowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych. Z kolei piegi, czyli ciemnobrunatne lub żółte plamki występujące najczęściej na nosie i policzkach, bledną w okresie zimowym, a nasilają się jesienią i latem, czego przyczyną jest oddziaływanie na nie promieni słonecznych.

W przypadku zaburzeń naczyniowych charakterystycznych dla płytko unaczynionej skóry z kruchymi i rozszerzonymi naczyniami, cery wrażliwej i z trądzikiem różowatym, mamy do czynienia z dyskolorytem skóry.

To właśnie przebarwienia na poziomie naczyniowym przez długi czas spędzały sen z powiek dermatologów i biotechnologów. Pojawiło się jednak remedium – kwas traneksamowy.

Lek” na przebarwienia

Wspomniany kwas traneksamowy początkowo znany był jedynie jako substancja wykazująca działanie przeciwkrwotoczne. Biotechnolodzy zainspirowani jego skutecznością postanowili przyjrzeć się mu bliżej, a następnie wykorzystać w kosmetyce.

Kwas traneksamowy obecnie stosowany jest w dermatologii jako „lek” na trądzik różowaty i przebarwienia. Jego przeciwkrwotoczne działanie przyczynia się do skuteczności leczenia świądu, pokrzywki i stanów zapalnych skóry. To, co go wyróżnia, to równoczesne eliminowanie przebarwień widocznych na skórze i przeciwdziałanie powstawaniu nowych – hamuje kumulację melaniny. Jest stosowany przy dyskolorycie skóry, czyli występowaniu przebarwień na poziomie naczyniowym. Zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi stany zapalne.

Kompleksowa terapia z kwasem traneksamowym

Wskazania do stosowania kosmetyków z kwasem traneksamowym to przede wszystkim:

  • przebarwienia posłoneczne, hormonalne i pozapalne,

  • nierówny koloryt skóry,

  • jej dyskoloryt,

  • przedwczesne jej starzenie,

  • kuracje dermoestetyczne z kwasami.

Arkana stworzyła linię kosmetyków Unitone TXA Therapy MD, w której połączyła kwas traneksamowy z witaminami C i B3. Trio o synergicznym działaniu rozjaśnia i wyrównuje koloryt, zapobiega powstawaniu przebarwień, łagodzi podrażnienia i świąd, przyśpiesza regenerację skóry, działa przeciwzapalnie i niweluje skutki fotouszkodzeń.

W ramach linii do codziennej pielęgnacji domowej dedykowane są 3 preparaty: krem z kwasem traneksamowym i witaminą C, aktywnie wyrównujący koloryt skóry i uszczelniający naczynia, maska wyrównująca koloryt, podtrzymująca efekty profesjonalnych zabiegów rozjaśniających, i eliksir z 10% witaminy C, działający antyoksydacyjnie i odmładzająco.

Silnie rekomendowanym wsparciem dla codziennej domowej pielęgnacji jest zabieg kosmetyczny Unitone wykonywany w gabinecie

Znajdź najbliższy – https://arkana.pl/gdzie-kupic/

Kosmetolog zadba, o odpowiednie „dawkowanie” kwasu traneksamowego o wysokim stężeniu. Standardowo zaleca się 5–10 zabiegów co 14 dni. Kwas ten nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży.

Jakie były Twoje dotychczasowe metody na ukrywanie przebarwień? Czy był to mocno kryjący podkład? On tylko potęguje problem, kwas traneksamowy go likwiduje. Sięgnij zatem po rozwiązanie, które na nowo przywróci piękny, równomierny koloryt Twojej skórze!

Polecane kosmetyki znajdziesz tutaj www.sklep.arkana.pl lub w wybranych Gabinetach Arkana https://arkana.pl/gdzie-kupic/

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

UNITONE TXA + VIT C THERAPY

TERAPIA WYRÓWNUJĄCA KOLORYT – UNITONE TXA +VIT. C THEARPY