Makijaż idealny przez lata

Wiele kobiet marzy o makijażu idealnym. Idealnym czyli? Trwałym, efektownym, podkreślającym naturalne walory naszej urody oraz korygującym jej drobne niedoskonałości. Rozwiązaniem, które spełnia każde z tych oczekiwań jest mikropigmentacja, czyli – coraz chętniej wybierany przez przedstawicielki płci pięknej – makijaż permanentny.

Podkreślone brwi, oczy, usta i nie tylko

Poprzez zabieg mikropigmentacji możemy podkreślić największe atuty oraz skorygować drobne niedoskonałości urody. Zmieniając kształt brwi lub też optycznie zwiększając ich gęstość jesteśmy w stanie zaakcentować rysy twarzy, nadając im większej wyrazistości. Taki spektakularny, a przy tym niezwykle naturalny, efekt uda nam się osiągnąć stosując technikę „cienia“ lub też metodę „włos po włosie“. W przypadku zabiegu przeprowadzanego na oczach, wykonuje się kreskę wzdłuż linii rzęs, czyli powszechnie znany eyeliner. Umożliwia to optyczne powiększenie oka oraz wizualne zagęszczenie rzęs. Trwałym makijażem możemy podkreślić także kształt ust lub też skorygować ich linię. W tym celu można zaznaczyć sam kontur warg, bądź uzupełnić go wycieniowaniem całych ust.

Mikropigmentacja – na czym polega?
Makijaż permanentny wykonuje się poprzez wprowadzenie odpowiedniego barwnika w głąb skóry, bezpośrednio do przestrzeni międzykomórkowych. Tak precyzyjne zaaplikowanie substancji koloryzujących jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego aparatu wyposażonego w moduł z idealnie cienkimi igłami. Rozpoczęcie zabiegu poprzedza indywidualna konsultacja. To na jej podstawie dobiera się kolor barwnika oraz ustala kształt obrysu zgodny z preferencjami oraz urodą klientki. To etap konieczny, którego nie można pominąć.

Mikropigmentacja – dla kogo?
Makijaż permanentny to rozwiązanie rekomendowane dla każdej z nas. Na mikropigmentację warto zdecydować się zwłaszcza gdy prowadzimy aktywny tryb życia, lub po prostu nie jesteśmy biegłe w sztuce makijażu. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne również dla osób które noszą szkła kontaktowe lub okulary. Z zabiegu chętnie korzystają również osoby, które chcą delikatnie skorygować rysy twarzy, bez konieczności odwoływania się do inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Coraz częściej mikropigmentację wykonuje się też u kobiet po mastektomii, w celu dopigmentowania brodawki.

Trwałość
Trwałość makijaży permanentnego uwarunkowana jest typem skóry klientki. Standardowo utrzymuje się on od 2 do nawet 5 lat. Należy pamiętać, że barwnik w skórze z czasem blednie. Podtrzymanie efektu zapewni regularne odświeżenie zabiegu.

Komfort klienta
Mikropigmentacja jest zabiegiem w pełni higienicznym, Każdorazowo do jego przeprowadzenia stosuje się jednorazowe kartridże (igły). Co istotne, makijaż permanentny jest niemal bezbolesny – oczywiście jeśli wykonamy go poprawnie. Aby poznać metody doboru pigmentów, sposoby ich wprowadzania oraz techniki pracy warto skorzystać z profesjonalnych szkoleń. W ofercie firmy Arkana znajdziemy pełen pakiet szkoleniowy. Pod okiem wykwalifikowanych specjalistów nauczymy się wykonywać makijaż idealny przez lata.