Kwasy dermoestetyczne – przyszłość współczesnej kosmetologii?

Jak bezpiecznie, a przede wszystkim skutecznie pozbyć się przebarwień, trądziku, zmarszczek, blizn i rozstępów? Na każdy z tych problemów rozwiązanie jest w zasięgu…profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Pod warunkiem oczywiście, że wyposażony jest on w odpowiednie peelingi i koktajle. Dlaczego wybór konkretnej marki tych preparatów ma aż takie znaczenie?

Peelingi kwasowe to gwarancja zachowania na dłużej młodego wyglądu oraz likwidacji poważnych problemów skóry. Nic więc dziwnego, że kwasy coraz częściej stanowią podstawę zabiegów progresywnych, które zwiększają możliwości absorpcyjne skóry. Właśnie tak kompleksową koncepcję stosowania eksfoliacji proponuje hiszpańska marka Toskani, wywodząca się z branży farmaceutycznej, specjalizującej się w zwalczaniu problemów skórnych przy pomocy peelingów chemicznych.

SIĘGAJ PO NAJLEPSZE

Toskani na polskim rynku zadebiutowała w 2013 roku dzięki firmie Arkana. Na świecie marka rozpoznawalna jest przede wszystkim z uwagi na specjalistyczne podejście zarówno do techniki zabiegowej, jak i do kompozycji składu oraz stężenia samych peelingów. Dzięki tak profesjonalnym produktom gabinety kosmetyczne i dermatologiczne otrzymały skuteczne narzędzie do walki z najczęściej występującymi niedoskonałościami skóry tj. przebarwieniami, trądzikiem, zmarszczkami i rozstępami. Produkty Toskani to:

 • szeroka gama stężeń: 10 – 70%
 • niskie pH – od 0,8
 • wysoka biodostępność – pH niższe od pKa kwasów
 • podłoża gwarantujące najbardziej efektywne wnikanie, uzależnione od rodzaju peelingu
 • głęboka penetracja dzięki specjalnej metodyce aplikacji kwasów
 • bezpieczeństwo – przewidywalność reakcji w zależności od ilości aplikowanych warstw oraz obowiązkowa neutralizacja

WYKONUJ WIĘCEJ ZABIEGÓW

Wykorzystując farmakologiczną znajomość mechanizmów działania poszczególnych kwasów i ich klinicznego wpływu na skórę Toskani stworzyło wyjątkowo skuteczne produkty bazujące na pojedynczych kwasach o bardzo różnych stężeniach – tzw. monopeelingi, jak i na mieszankach skomponowanych pod kątem konkretnych problemów skórnych. Dzięki temu peelingi te posiadają bardzo szeroki wachlarz zastosowań:

 • zabiegi w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ciała
 • produkty dla każdego rodzaju cery, także wrażliwej i naczyniowej
 •  stosowanie w pierwszej fazie zabiegów progresywnych łącznie z: mikrodermabrazją, mezoterapią igłową, bezigłową, mikroigłową, frakcyjną, jono/sonoforezą, oksybrazają, Rf, zabiegami liftującymi
 • wykorzystanie Sandwich Technique (łączenie różnych stężeń tego samego rodzaju peelingu w jednym zabiegu)
 • praca w dwóch opcjach zabiegowych: light i classic

NAJLEPSZY SPOT…OUT

Ponad 60- letnie doświadczenie Toskani znalazło odzwierciedlenie w opracowaniu jednej z najbardziej skutecznych kuracji depigmentacyjnych – Spot Out. Zabieg ten cieszy się ogromnym powodzeniem w gabinetach dermatologicznych we wszystkich zakątkach świata. Został on szczególnie doceniony w krajach Ameryki Południowej, Azji i Afryki, w których jasna karnacja jest najbardziej pożądana. Na czym dokładnie polega i co umożliwia?

Spot Out to dermoestetyczna kuracja depigmentacyjna przeznaczona do usuwania plam i przebarwień każdego pochodzenia. Niezwykła efektywność zabiegu jest możliwa dzięki połączeniu wysoko skoncentrowanych składników aktywnych takich jak kwasy: azelainowy, kojowy, salicylowy, mlekowy, cytrynowy, glicyretynowy, fitowy a także witaminę C, alfa-arbutynę i kompleks Alabatin. Autorska technika zabiegowa maksymalnie zwiększa ich penetrację dając widoczny efekt rozjaśnienia i wyrównania kolorytu. Jak większość, skutecznych terapii, również i ta składa się z dwóch niezbędnych etapów: profesjonalnego zabiegu w gabinecie oraz podtrzymania wypracowanych rezultatów poprzez świadomą pielęgnację domową.

WDRAŻAJ ŚWIATOWE INNOWACJE

Przyszłością kosmetologii jest wyjście poza standardowe spojrzenie na zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych. Marka Toskani daję taką możliwość i odpowiednie „narzędzia”. Oprócz tradycyjnej metody polegającej na wykonaniu zabiegu złuszczania, czyli wersji classic rekomendowana jest również jego innowacyjna wersja light . Zalecana jest ona zwłaszcza jako pierwszy poziom progresywnych zabiegów polegających na jednoczesnym wykorzystaniu bodźców chemicznych, mechanicznych i fizykalnych. Nadrzędnym celem jest bodźcowa stymulacja oraz dostarczenie skórze jak największej ilości składników aktywnych.

POCZUJ RÓŻNICĘ

 Zasadnicza różnica między eksfoliacją w wersji classic i light polega na sposobie aplikacji, czasie działania i ilości nałożonego kwasu. Wersję light wybieramy, jeśli mamy do czynienia z cerą delikatną, wrażliwą i naczyniową. Eksfoliacja klasyczna lepiej sprawdzi się w przypadku cery grubej, tłustej i odpornej. Jest ona polecana także wówczas, gdy zależny nam na silnej stymulacji skóry do złuszczania i regeneracji, np. w przypadku zabiegów likwidujących głębokie zmarszczki, przebarwienia, blizny czy rozstępy.

Choć branża kosmetologiczna zmienia się nieustannie to niektóre rozwiązania nie tracą nic na swojej aktualności. Tak jest z pewnością w przypadku zabiegów wykorzystujących peelingi chemiczne.  Z jednej strony pozostają one alternatywą dla nowoczesnych technologii( w przypadku klientów nie mogących korzystać z kuracji wykorzystujących bodźce fizykalne), a z drugiej stanowią ich doskonałe uzupełnienie. Nie możemy pozostać obojętni na taką rewolucję.

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

Kwasy w profilaktyce i pielęgnacji cery

Zabiegi z kwasami –MUST DO sezonu!