Śnieżny grzyb – prezent dla skóry od Matki Natury

Kosmetologia oparta na harmonii pomiędzy człowiekiem i naturą? Oczywiście. Jednym ze składników pozwalających na tworzenie takich produktów jest  niezwykły śnieżnobiały jadalny grzyb. Dowiedź się dlaczego kosmetolodzy zwrócili na niego uwagę.

Składnik o wyjątkowych właściwościach

Kosmetolodzy nieustannie prowadzą badania i podejmują próby stworzenia kosmetyku idealnie wpisującego się w potrzeby skóry narażonej na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Bardzo istotnych wyników dostarczyli naukowcy z „The Royal Botanic Gardens” z Wielkiej Brytanii, którzy postanowili przebadać składniki pod kątem ich właściwości, pozwalających na ochronę skóry przed zanieczyszczeniami powietrza oraz spowolnienia procesu starzenia. Na samym szczycie listy znalazł się śnieżnobiały grzyb, występujący w lasach północnych Chin. Tworzą go cząsteczki, które przenikają do najgłębszych warstw skóry, co pozwala im na odbudowę jej struktury, a jednocześnie wsparcie procesów naprawczych. Chiński grzyb stymuluje metabolizm skóry, opóźnia proces starzenia i wygładza powstałe już zmarszczki, jednocześnie zapobiegając tworzeniu się nowych.

Skuteczniejszy niż kwas hialuronowy

Ponadto, udowodniono, iż swoimi właściwościami nawadniania skóry, Śnieżny grzyb przewyższa uznawany dotąd za najskuteczniejszą substancję wiążącą cząsteczki wody, czyli kwas hialuronowy. Należy również wspomnieć, że wzmacnia on układ immunologiczny, poprawia krążenie krwi i zapobiega infekcjom skóry. Wyniki badań okazały się przełomowymi dla branży kosmetycznej, w której Śnieżny grzyb jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych składników naturalnych.

Zastosowanie Śnieżnego grzyba w pielęgnacji

Chiński grzyb przez wieki stanowił tajemnicę nieskazitelnie pięknej skóry kobiet w Chinach i Japonii. Kosmetolodzy Arkana postanowili zagłębić się w tajniki ich codziennej pielęgnacji. Efektem ich „podróży” do Azji jest pierwsza, bez włókninowa maska 3D z chińskiego Śnieżnego grzyba – Snow Fungus Mask. Wykorzystując właściwości tego naturalnego składnika, stworzono bio maskę wyciszającą, dogłębnie nawilżającą oraz łagodzącą podrażnienia skóry. Jest ona alternatywą dla włókninowych masek, w odróżnieniu od których powstała w 100% naturalnej, trójwymiarowej membrany polisacharydowej.

Dla wzmocnienia działań naprawczych skóry maskę wzbogacono o 23% substancje aktywne, w tym kwas hialuronowy, witaminy C i E i peptyd PAL – GHK. Dzięki takiemu połączeniu kosmetyk oddziałuje na skórę dwufazowo – składniki naprawcze natychmiast wnikają do najgłębszych warstw skóry, po czym skutecznie skórę nawilżają. Maska – oprócz swoich unikatowych właściwości nawilżających i naprawczych – wyróżnia się dużą odpornością na deformację, dopasowują się do każdego kształtu twarzy.

Maska w płacie ze Śnieżnego grzyba będzie idealnym opatrunkiem dla Twojej skóry podczas jesiennej kuracji. Polecana jest szczególnie dla skóry dojrzałej, mocno odwodnionej oraz wrażliwej

Snow Fungus Mask jest jednym z 10 wyjątkowych  kosmetyków innowacyjnej kuracji Cannabis Therapy MD, czyli pierwszej profesjonalnej i legalnej BIOterapii z konopi do pielęgnacji twarzy i ciała. Poznaj naprawczą moc tej unikalnej serii dermoestetycznej!

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

Cera „w wielkim mieście”

Cera „w wielkim mieście”