Sposób na piękną i młodą skórę? Długi sen!

Aplikacja kosmetyków powinna odbywać się w rytmie naszej skóry, która podobnie jak cały ludzki organizm podlega cyklom biologicznym. Poszczególne pory dnia sprzyjają konkretnym działaniom, jakie podejmujemy dla dobra naszej skóry. Powinnaś wiedzieć, kiedy jest ona najbardziej aktywna, kiedy wymaga wzmożonego wsparcia, odżywienia oraz odświeżenia. Czy jesteś świadoma, że kiedy Ty odpoczywasz, Twoja skóra intensywnie pracuje?

Codzienna pielęgnacja w rytmie Twojej skóry

Codzienna pielęgnacja skóry musi odbywać się według pewnego planu. Jest to uwarunkowane kilkoma kluczowymi czynnikami, np. komórki skóry nie są w stanie wykonywać równocześnie wszystkich swoich funkcji, kosztowałoby je to zbyt dużo energii. Zostały one zatem zaprogramowane i podlegają cyklom dobowym, których znajomość pozwala zaspokoić wszystkie aktualne potrzeby skóry.

Podstawowa wiedza opiera się na dwóch podstawowych potrzebach skóry:

· DZIEŃ – OCHRONA: w ciągu dnia na skórę oddziałują szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczone powietrze, klimatyzacja, ogrzewanie, ale też promieniowanie z urządzeń, których używamy coraz więcej.

· NOC – REGENERACJA: skóra odpoczywa, ale aktywnie, to jej czas na odnowienie i naprawę „zniszczeń”, jakie wyrządzone zostały jej w ciągu intensywnego dnia.

Rano skóra jest odżywiona, lecz odwodniona. Krążenie wraca do normy po ok. 1-2 godzinach po przebudzeniu. Około południa, szczególnie skóra tłusta, może zacząć błyszczeć, a oznaki zmęczenia pojawiają się po południu. Co dzieje się wieczorem? Wtedy Twoja skóra przestawia się na fazę REGENERACJA, najlepiej chłodnie kosmetyki i jest najmniej wrażliwa. To dobry moment, aby zastosować specjalne kosmetyki na noc, które są dostosowane do cyklu dobowego skóry. Pamiętaj, że zarówno pielęgnacja dla kobiet, jak też męska pielęgnacja powinna przebiegać w rytm zegara biologicznego.

Detox skóry na dobranoc

Kiedy zaniedbujemy wieczorną pielęgnację, nie wykorzystujemy szansy, jaką daje nam nasza skóra – wtedy najlepiej przyswaja składniki odżywcze zawarte w kosmetykach, również wówczas jest jej czas na odnowę. Arkana przygotowała unikalną linię kosmetyków, które opracowano w oparciu o rytm dobowy, uwzględniając poszczególne potrzeby skóry człowieka aktywnego, żyjącego szybko, narażonego na wpływ nie tylko warunków pogodowych, zanieczyszczenia powietrza (np. smogiem) oraz nowych technologii i promieniowania HEV/ VIS i UV.

i-TECH DETOX THERAPY to kosmetyki dla mężczyzn i dla kobiet. Przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry w połączeniu z ulubionymi kosmetykami, jakie stosujesz. Jak ich używać?

Jak pielęgnować skórę rano?

Rano pamiętaj o oczyszczaniu i ochronie, którą powinnaś zapewnić swojej skórze przez cały dzień. W tym celu Ona powinna sięgnąć po 360 i-TECH Detox Day, a On po MEN 360 i-TECH Detox Day. Tę wyjątkową spersonalizowaną do potrzeb skóry damskiej i męskiej mgiełkę pełniącą rodzaj tarczy ochronnej dla Twojej skóry warto używać co 3 godziny w ciągu całego dnia.

Jak pielęgnować skórę wieczorem?

Wieczorem potrzeby skóry się zmieniają, należy zatem wybierać inne kosmetyki. Mgiełkę zamień na eliksir w spray-u. Dla Niej polecamy – 360 i-TECH Detox Night. Opiera się on na dwóch składnikach – Prodizie™ i Citysystemie™, które odpowiadają za redukcję skutków zmęczenia i regenerację. Po jego użyciu nałóż krem odnawiający skórę, krem pod oczy i krem przeznaczony do pielęgnacji Twojego typu skóry, np. krem do cery dojrzałej, krem na przebarwienia czy też krem do cery wrażliwej.

Wieczorna pielęgnacja skóry męskiej

Dla Niego polecamy Man 360 i-TECH Detox Night, czyli eliksir w spray-u bazujący na unikalnym duecie, który wykorzystano w wersji dla kobiet. Wieczorna pielęgnacja skóry mężczyzn także powinna odbywać się z wykorzystaniem kremu zaspokającego potrzeby męskiej skóry.

Zwalcz

Kosmetyki zwalczające skutki stresu i zmęczenia

i-TECH DETOX THERAPY opracowana została z wykorzystaniem inteligentnej technologii. To pielęgnacja dopasowana do rytmu Twojej skóry, do biologicznego zegara Twojego organizmu. Kosmetyki pomagają zwalczyć skutki stresu oraz zmęczenia, pielęgnują skórę zgodnie z jej potrzebami w konkretnych porach dnia. W tej wyjątkowej linii znajdziesz – oprócz mgiełki na dzień i sprayu na noc – kompleksową maskę antysmogową i transparentny puder rozświetlający.

Pamiętaj – Za dnia ochrona skóry, pod osłoną nocy regeneracja. Efekty szybką przekonają Cię do takiej pielęgnacyjnej „rutyny”.

Więcej o produktach z linii i-TECH Detox Therapy dowiesz się tutaj ( link do sklepu)

Czy linia i-TECH Detox Therapy jest dla Ciebie?

Zobacz: