Tlen – niezbędny do odżycia…pięknej skóry

Proces starzenia się powoduje zmiany w drobnych kapilarach, które dostarczają tlen do skóry. Z wiekiem jej dotlenienie spada, a skutkiem tego są zmiany w wyglądzie zewnętrznym – zaburzony koloryt cery, objawy odwodnienia i zmęczenia oraz przedwczesne powstawanie zmarszczek. Dodatkowo zanieczyszczenie  środowiska, szkodliwe działanie wolnych rodników, stosowanie używek, niewłaściwa dieta i stres  potęgują objawy niedotlenienia skóry. Jak z tym walczyć i czy…

Czy można dostarczyć tlen skórze w kosmetykach ?

Odpowiedzą na to pytanie jest dobrze znana nam substancja – nadtlenek wodoru. Od lat używana jest ona w kosmetyce głównie do rozjaśniania skóry i włosów. W stomatologii  do wybielania zębów, a w dermatologii, ze względu na swoje działanie antybakteryjne, do leczenia trądziku.

Stworzona przez Arkana Oxygen Infusion Mask to unikalna  maska i peeling dotleniający w  jednym. Produkt usuwa martwe komórki,a  dzięki zawartości nadtlenku wodoru dostarcza cząsteczki tlenu  bezpośrednio do skóry. Redukując  toksyny i  oznaki zmęczenia maska rozjaśnia oraz wyrównuje koloryt skóry. Użyta przed aplikacją  serumów  i masek zwiększa absorbcję  substancji  aktywnych. Dodatkowy atutem produktu jest działanie  oczyszczające i antybakteryjne  tlenu. Po zastosowaniu maski pory są wyraźnie oczyszczone i mniej widoczne. Systematyczne stosowanie Oxygen Infusion Mask  zapobiega zanieczyszczaniu się skór tłustych i problematycznych.

Jak działa Oxygen Infusion Mask ?

Po nałożeniu  maski na skórę nadtlenek wodoru wchodzi w kontakt z enzymem obecnym w naskórku i skórze właściwej – katalazą, która rozkłada nadtlenek wodoru na molekularny tlen i wodę. Uwolnione cząsteczki tlenu wytwarzają na skórze duże ciśnienie i wtedy cząsteczki tlenu  przenikają do skóry. Dlatego właśnie tak ważna jest konsystencja maski oraz sposób jej aplikacji. Maskę należy nakładać pędzlem grubą warstwą i postawić na skórze na około 10 – 15 minut.

Podczas działania maski odczuwalne jest mrowienie ( związane z reakcją chemiczną spowodowaną uwalnianiem się tlenu), a konsystencja maski zmienią się w delikatną piankę. Pozostałość maski  należy usunąć najpierw szpatułką, a następnie zmyć wilgotnym kompresem. Na tym etapie dochodzi do pobudzenia krążenia, dzięki któremu następuje  większe odżywienie i dotlenienie skóry.  Po zabiegu skóra jest wyraźnie rozjaśniona , wygładzona , nawilżona i wypoczęta.

Kiedy stosować maskę dotleniającą ?

Maska może być stosowana dla każdego rodzaju skóry w każdym wieku. Jest doskonałym wstępem do zabiegów nawilżających,odżywczych,rozjaśniających,normalizujących i odmładzających.Jest szczególnie rekomendowana osobom palącym papierosy. Warto taki zabieg polecić również mężczyznom.

Doskonałe rezultaty otrzymamy stosując maskę również na grzbiety rąk.Co ważne jest to produkt, który można używać przez cały rok.W sezonie letnim gdy w większości rezygnujemy z agresywnych zabiegów, nasi Klienci będą zachwyceni tak spektakularnymi efektami.

Oxygen Infusion Mask dostępną na www.sklep.arkana.pl

Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne:

Hydrospheric Therapy – łyk wody dla urody!