Relaksuje, odpręża, łagodzi napięcia, kojarzy się nam z czymś bardzo przyjemnym, jednak często niedostępnym na co dzień. Masaż traktujemy jako coś wyjątkowego, co może wykonać tylko profesjonalista w gabinecie kosmetycznym lub SPA. Nie doceniasz swoich możliwości! Masaż możesz wykonać samodzielnie w domu, wykorzystując jedynie odpowiednie preparaty – peelingi i balsamy oraz własne dłonie.
W gabinecie możemy skorzystać z bardzo różnych masaży. Oddajemy się w ręce profesjonalistów, którzy doradzą, jaki będzie najlepszy, który skutecznie uelastyczni tkanki i skórę i rozluźni mięśnie.
Wpływ masażu na skórę, tkanki i mięśnie
Skóra to bariera, która izoluje nasz organizm od świata zewnętrznego. Obdarowana została zmysłem dotyku, odbiera bodźce z otoczenia i przekazuje je do mięśni, tkanek i narządów w ludzkim ciele. Masaż ciała ma bardzo duży wpływ na jakość tkanki łącznej, obecnej w naczyniach i nerwach oraz otaczającej wszystkie narządy naszego ciała. Uelastycznia ją i zwiększa jej przepuszczalność, zapobiega procesom zwyrodnieniowym i wspomaga usuwanie tłuszczu nagromadzonego w komórkach tłuszczowych. Bezpośrednio oddziałuje na tkankę łączną w skórze, uelastyczniając ją i ujędrniając, redukując cellulit i rozstępy.
Doskonale znany jest wszystkim wpływ masażu na mięśnie. Polecane są osobom narażonym na duży stres i przy stanach lękowych. Oddziałuje na nie rozluźniająco, pobudzająco i odżywczo. Dobroczynny wpływ masażu na skórę powoduje, że coraz więcej kobiet decyduje się na ten relaksujący zabieg w celu poprawy jej wyglądu i zdrowia. Oczyszcza skórę z martwych komórek, zwiększa jej elastyczność, przyśpiesza proces rogowacenia się naskórka, pobudza receptory skóry i stymuluje procesy gojenia. Z kolei masaż skóry głowy poprawia krążenie krwi i jest skutecznym „lekiem” na łysienie.
Wyszczuplający czy relaksacyjny? Rodzaje masażu
Masaże różnią się nie tylko miejscem, w jakim są wykonywane, lecz także sposobem oddziaływania na skórę człowieka. To, który wybierzesz, zależy od tego, jakie efekty chcesz osiągnąć. Wyróżniamy m.in.:
-
masaż relaksacyjny – jest najczęściej wybieraną formą masażu, polecany szczególnie w okresie nadmiernego stresu. Niweluje bóle głowy, karku i szyi, odpręża i rozluźnia mięśnie,
-
masaż wyszczuplający – jego celem jest przywrócenie jędrności i sprężystości skóry. Wspomaga odchudzanie i redukcję tkanki tłuszczowej,
-
masaż antycellulitowy – przeznaczony dla kobiet zmagających się z cellulitem lub szczególnie narażonych na jego wystąpienie ze względu np. na nadwagę,
-
drenaż limfatyczny – masaż całego ciała pobudzający krążenie krwi i limfy. Wspomaga układ krwionośny, doskonale sprawdza się przy obrzękach nóg. Limfatyczny masaż twarzy a cera naczynkowa? Jak najbardziej TAK! Poprawia on przepływ krwi w naczyniach i wzmacnia ich ściany.
Jak robić masaż w domu krok po kroku
Masaż całego ciała możesz wykonać samodzielnie w domu. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych stosuje się naturalne i aromatyczne olejki, peelingi i balsamy, dlatego również w domowym SPA nie może ich zabraknąć. Domowy rytuał zaczynamy od peelingu całego ciała. Polecamy jedwabisty peeling do ciała z pestkami żurawiny, które pobudzają mikrokrążenie i usuwają martwy naskórek. Obecny w nim jedwab nawilża i ujędrnia skórę, a UC Peptyd V™ stymuluje procesy spalania i zmniejsza liczbę komórek tłuszczowych. Masaż rozpocznij od części ciała najbardziej zewnętrznych, jak dłonie i stopy, a następnie kieruj się w stronę serca. Wmasowuj peeling kolistymi ruchami, a następnie zmyj jego pozostałości. Twoja skóra jest odpowiednio przygotowana na kolejny etap – delikatny masaż z wykorzystaniem balsamu. Jeżeli Twoja skóra jest sucha i chcesz odbudować jej strukturę i złagodzić podrażnienia, wybierz kanabisowy balsam do ciała z 20% oleju konopnego i makowego, z kolei dla ujędrnienia skóry rekomendujemy balsam wyszczuplający do ciała stymulujący procesy spalania. Wykonuj ruchy jak w pierwszym etapie do momentu wchłonięcia się całego preparatu.
W swoim domowym SPA możesz wykorzystać również dodatkowe akcesoria, jak piłka do masażu z wypustkami, wałki i stemple. To doskonały sposób, aby podtrzymać efekty masażu wykonanego w profesjonalnym zabiegu kosmetycznym. Skorzysta na tym Twój organizm, skóra i Ty!
Przeczytaj – te wpisy również mogą Cię zainteresować i poprawić twoje nawyki pielęgnacyjne: