Booster pielęgnacyjny – wzmocnij swoją skórę

Doładowanie, czyli wzmocnienie, uzupełnienie energii, wsparcie… Twoja skóra również go potrzebuje, szczególnie że każdego dnia musi zmagać się z silnym wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. O tym, że należy ją odżywiać i odbudowywać od wewnątrz, już wiemy, jednak jedno z najnowszych odkryć współczesnej kosmetologii skoncentrowane jest na ochronie tej najbardziej zewnętrznej – warstwie rogowej.

Warstwa rogowa skóry – najbardziej poszkodowana

Być może nieco zaniedbana, traktowana po macoszemu, odsunięta na dalszy plan – warstwa rogowa skóry. Jest warstwą najbardziej zewnętrzną, mającą bezpośredni kontakt ze światem zewnętrznym, ze wszystkim, co nas otacza, w tym również ze smogiem, zanieczyszczeniami powietrza, wiatrem, promieniowaniem UV, UVB i HEV. Warstwa rogowa skóry jest strażnikiem skóry właściwej, chroni ją przed czynnikami, które mogą jej zaszkodzić, a sama wystawiana jest na ich destrukcyjne działanie.

Zniszczona i osłabiona warstwa rogowa przyczynia się do osłabienia funkcji skóry, a także pogorszenia jej stanu, co jest widoczne gołym okiem. Potrzebuje „doładowania”, które pozwoli jej powrócić do formy.

Pielęgnacyjne doładowanie – co to jest booster?

Wśród Azjatek już od lat booster jest bardzo popularny i powszechnie stosowany. W Europie i naszym kraju dopiero jest odkrywany i co raz bardziej doceniany. Booster to kosmetyk do zadań specjalnych. Jego nazwa pochodzi od angielskiego „to boost”, co oznacza „doładowywać”. Jego podstawowym działaniem jest ochrona warstwy rogowej przed wpływem czynników z zewnątrz, a także wzmocnienie, „doładowanie” stosowanych na co dzień kosmetyków. W przeciwieństwie do serum – booster nie jest kosmetykiem ukierunkowany na konkretne problemy i potrzeby skóry, jak np. zmarszczki, zmiany trądzikowe, cienie pod oczami czy też popękane naczynia krwionośne. Jego wyjątkowość polega na czymś zupełnie innym – na ochronie skóry, tej warstwy, która jest narażona w sposób szczególny na promieniowanie blue light/HEV light, warunki atmosferyczne i smog.

Inne kosmetyki nie zapewniają warstwie rogowej wystarczająco skutecznej ochrony, ponieważ są ukierunkowane na inne problemy skóry. Należy jednak mieć świadomość, że bez odpowiedniej ochrony żaden inny preparat nie spełni swojej funkcji w 100%.

Maska ochronna do twarzy

Booster tworzy na powierzchni skóry ochronną tarczę. Można go stosować samodzielnie lub też dodawać do kosmetyków do twarzy, które stosujemy na co dzień, wzmacniając działanie kremów i balsamów. Serią preparatów, które wykazują się takim działaniem, jest i-TECH Detox Therapy – czyli unikalne kosmetyki przyszłości. Ich właściwości ukierunkowane są na wsparcie skóry (warstwy rogowej skóry) w walce z największymi współczesnymi zagrożeniami, czyli promieniowaniem UV i HEV, smogiem, zanieczyszczeniami powietrza, metalami ciężkimi, stresem i objawami zmęczenia. Zastosowano w nich unikalny składnik – Citysystem TM, który wykazuje niebywałą skuteczność w tworzeniu niezawodnej tarczy ochronnej dla warstwy rogowej i tym samym całej skóry. Te wyjątkowe kosmetyki do regularnej pielęgnacji powstały z myślą zarówno o kobietach, jak i mężczyznach.

Do codziennej aplikacji – powtarzanej kilka razy dziennie – polecamy mgiełkę 360 i-TECH Detox Day i mgiełkę MEN 360 i-TECH Detox Day, które chronią i odświeżają zmęczoną skórę. Na noc przygotowaliśmy eliksir w sprayu 360 i-TECH Detox Night i eliksir MEN 360 i-TECH Detox Night, które uzupełniają niedobór melatoniny i przyspieszają nocną regenerację, dzięki czemu rano możesz cieszyć się promiennym wyglądem. O ekstrakty roślinne uzupełniona została maska trójwarstwowa i-TECH Detox Mask o właściwościach antyoksydacyjnych i chroniących DNA komórek skóry. i-TECH Detox Therapy to doładowanie dla skóry, której brakuje energii, blasku, świeżości i zdrowego wyglądu.

Boostery stosowane są nie tylko w pielęgnacji domowej, lecz także przy profesjonalnych zabiegach kosmetycznych, jak mezoterapia mikroigłowa i bezigłowa, sonoforeza i inne.

Zadbaj, by i Twojej skórze nie zabrakło doładowania – a pięknie Ci się odwdzięczy!

Przeczytaj więcej o i-TECH Detox Therapy!

 

  https://arkana.pl/eksperci/sposob-piekna-mloda-skore-dlugi-sen/