Czas na detoks! Citystem™ – tarcza ochronna dla Twojej skóry

Specjaliści alarmują, że poziom zanieczyszczenia powietrza kilkukrotnie przekracza normy. Smog, metale ciężkie, zanieczyszczenie wody, a w pomieszczeniach również promieniowanie z urządzeń… nasza skóra jest coraz bardziej wystawiona na tego typu ataki. Jak wzmocnić jej tarczę ochronną?

Bariera ochronna skóry również potrzebuje pomocy

Jedną z podstawowych funkcji skóry jest ochrona organizmu przed czynnikami zewnętrznymi. To bariera stojąca pomiędzy tym, co nas otacza, a co jest w środku naszego ciała. Drugą jej ważną funkcją skóry jest wydalanie z organizmu toksyn w procesie detoksykacji, jednak w przypadku jej osłabienia może również wpuścić do niego szkodliwe substancje.

Liczne badania potwierdzają, że osoby zamieszkujące duże miasta częściej zmagają się z dolegliwościami skórnymi. Wszelkie zanieczyszczenia zawarte w powietrzu osłabiają barierę ochronną skóry i jej płaszcz hydrolipidowy. To powoduje, że nie tylko nie chroni on organizmu przed toksynami, ale sama jest narażona na ich działanie.

To, co wydaje się korzystne dla człowieka, w rzeczywistości jest szkodliwe dla skóry, szczególnie w nadmiarze. Słońce, za którym tak bardzo tęsknimy w pochmurne dni, przyczynia się do przedwczesnego starzenia się skóry (o tym jak dbać o skórę dojrzałą przeczytasz: link do “Cera dojrzała – 10 zasad pielęgnacji), powstawania przebarwień i utraty jędrności. Nagłe zmiany temperatury i wiatr dodatkowo przesuszają skórę i spowalniają pracę gruczołów łojowych.

Lepszym rozwiązaniem będzie więc uciec do zamkniętych pomieszczeń? W nich niestety również nasza skóra nie jest bezpieczna. Emitowane przez ekrany tabletów, komputerów, telefonów i innych urządzeń elektronicznych promieniowane HEV generuje dużo wolnych rodników i przenika do głębszych warstw skóry niż promieniowanie UVA i UVB, uszkadzając DNA komórek. Efekt ten jest potęgowany przez wszechobecny dzisiaj stres.

Niepokojące sygnały

Skóra próbuje sama bronić się przed wpływem czynników z zewnątrz, jednak zbyt duża ich ilość i intensywność działania skutecznie ją osłabiają. Smog, zanieczyszczenia, promieniowanie HEV, UVA, UVB i stres wysuszają skórę i niszczą jej barierę ochronną. Objawia się to szorstkością, a także pokrzywką, co jest przyczyną dużej ilości alergenów występujących w powietrzu. Nadwrażliwa na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, swędzi i piecze. Na skórze mogą ponadto wystąpić ciemne plamy. Najczęściej pojawiają się na przedramionach i tylnych częściach dłoni, co jest związane ze zwiększoną ekspozycją na dwutlenek azotu.

Ochrona skóry na dziś i na jutro

Współczesny człowiek żyje wśród zanieczyszczeń, metali ciężkich, szkodliwego promieniowania, a powiedzenie „oddychać świeżym powietrzem” straciło sens. W ofercie Arkany pojawiła się innowacyjna linia kosmetyków przyszłości i-TECH Detox Therapy, których formułę opracowano z uwzględnieniem przede wszystkim ochrony przed wpływem czynników zewnętrznych, przed nasilającym się stresem oksydacyjnym. To pierwsza linia kosmetyków, która reguluje dobowy rytm skóry. Chroni ją przez 24 godziny na dobę, kiedy się budzisz, idziesz do pracy, spędzasz czas w biurze, w parku i centrum handlowym, a także kiedy śpisz.

Skład kosmetyków Arkana opiera się na opatentowanym składniku Citystem™, który blokuje przenikanie promieniowania niebieskiego oraz przyleganie zanieczyszczeń, chroni przed działaniem wolnych rodników, wzmacnia barierę ochronną i oczyszcza skórę. Są to produkty z przeznaczeniem dla mężczyzn i kobiet:

  •         Mgiełka do twarzy 360 i-TECH Detox Day chroniąca przed wpływem czynników zewnętrznych, odświeżająca i redukująca skutki zmęczenia. Dostępna również w wersji dla mężczyzn jako MEN 360 i-TECH Detox Day łagodząca podrażnienia również po goleniu. Ich uzupełnieniem są przeznaczone ( dla niej i dla niego) produkty do nocnej regeneracji, odżywienia i zredukowania objawów zmeczenia skóry dwa produkty 360 i-TECH Detox Night oraz Men 360 i-TECH Detox Night
  •         Rozświetlający puder i-TECH Glow zawierający tlenek ceru chroniący przed szkodliwym promieniowaniem HEV/VIS oraz UV i utrwalający makijaż.
  •         Kompleksowa maska antysmogowa i-TECH Detox Mask zawierająca połączenie mikrocząsteczek hematytu i platyny i składniki roślinne, redukująca skutki fotostarzenia i chroniąca DNA komórek skóry.

Twoja skóra potrzebuje detoksu nie tylko czasami, a każdego dnia, ponieważ nie ma ona odpoczynku od walki z zanieczyszczeniami, smogiem, stresem i szkodliwym promieniowaniem. Żyjesz w środowisku, które nie jest dla niej dobre, dlatego Ty musisz być dobra dla niej.

https://arkana.pl/eksperci/sposob-piekna-mloda-skore-dlugi-sen/