Reguła Arkana

O Arkanie

Arkana – polska nowoczesna marka kosmetyków profesjonalnych. Podąża za najnowszymi trendami biochemiczno-fizjologicznymi w kosmetologii, których celem jest autentyczna odnowa skóry.

Podstawą pielęgnacji jest przywrócenie i utrzymanie równowagi w skórze. Arkana działa dwutorowo: chroni przed zaburzeniami wywołanymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz zapobiega procesom starzenia się na poziomie molekularnym - początkowym etapie destrukcji komórek skóry.

Arkana stosuje najnowsze składniki aktywne w swoich produktach. Odkrycia naukowe w medycynie i kosmetologii nadają pielęgnacji Arkana nie tylko rolę kosmetyczną, ale również naprawczą dzięki biomimetycznym właściwościom substancji aktywnych.

Biomimetyczność polega na naśladowaniu naturalnej fizjologii organizmu w celu ulepszenia jego funkcjonowania, zahamowania lub stymulacji, a nawet odwrócenia pewnych procesów fizjologicznych bądź chorobowych. Do tych mechanizmów wykorzystuje się w kosmetyce peptydy, ze względu na ich możliwości głębokiej penetracji. Inspiracją do ich stworzenia były naturalne peptydy i białka. Efekty działania kosmetyków biomimetycznych są szybsze, intensywniejsze, precyzyjne i bardziej widoczne niż kosmetyki oparte na tradycyjnych składnikach.

W pielęgnacji gabinetowej Arkana stawia na zabiegi aktywujące naturalne procesy samoodnowy, takie jak terapie mikroigłowe, eksfoliacje kwasami, pobudzanie procesów poprzez aplikacje wysoce skoncentrowanych substancji biomimetycznych, komponowanie własnych metod zabiegowych.  

W tworzeniu kosmetyków do codziennej pielęgnacji Arkana kieruje się czterema głównymi poziomami pielęgnacji.


Reguła Arkana

4 główne poziomy pielęgnacji:
- nawilżanie
- odżywianie i ochrona
- natłuszczanie
- pielęgnacja kierunkowa.

Arkana koncentruje się na indywidualnych potrzebach skóry, dzięki temu możemy poprawić kondycję, zapobiec zmianom i dostarczyć naszej skórze tego, czego naprawdę potrzebuje.  Stosuje nowoczesny system rekomendowania profesjonalnych zabiegów oraz pielęgnacji  domowej. W tym celu wykorzystuje  komputerową diagnostykę skóry opracowaną przez zespół specjalistów z firmy Arkana i Beauty of Science. Analizer bada potrzeby skóry na 6 poziomach, diagnozuje problemy i podaje gotowe rozwiązania pielęgnacyjne.

Arkana to produkty dla klientów wymagających, którzy cenią sobie skuteczność oferowanych zabiegów i kosmetyków. Wysokie stężenie substancji aktywnych gwarantuje produkt o najwyższej skuteczności w przystępnej cenie.

Polecany produkt:

Tonik z kwasem laktobionowym

Nawilżający tonik z kwasem laktobionowym. Przeznaczony do pielęgnacji profesjonalnej i domowej każdego rodzaju cery, szczególnie podczas kuracji kwasowych oraz po intensywnych zabiegach dermoestetycznych.

Powiązane linki:

Dane teleadresowe:

Wyspy Piękna sp. z o.o.
pl. Solny 16, 50-062 Wrocław
TFX.71 7870070, e-mail: wp@arkana.pl
NIP:8971769055, REGON: 1902946382