FAQ

Wykonałam klientce zabieg z Wit.C i retinolem na twarz i szyję, po 24 godz pojawił się obrzęk i swędzenie ale tylko na szyi. Czy może to być alergia ?

Odpowiedź:

Jeśli to byłaby alergia uczulenie byłoby zarówno na twarzy i na szyi. Z Pani opisu wynika, że jest to podrażnienie, ponieważ skóra na szyi jest bardziej delikatniejsza. Zalecamy, aby klientka profilaktycznie przyjęła tabletki antyobrzękowe np. Aleric lub Laertec 1x dziennie, może też zastosować krem łagodzący. Wszystko powinno wrócić do normy po 1-2 dniach.

Witam mam pytanie co do zabiegu Reti Fusion Peel, jaki proponowany czas zabiegu na twarz, cera z drobnymi przebarwieniami, klientka ma 28 lat? Ile trzymać preparat na twarzy w podanym przypadku?

Odpowiedź:

Najpierw powinna Pani zacząć od eksfoliacji np. kwasem migdałowym lub peelingiem enzymatycznym ok. 2-3 minuty, następnie należy zneutralizować skórę, potem aplikujemy Serum i masujemy aż do całkowitego wchłonięcia. Klientka po nałożeniu maski trzyma ją przez 6-8 godzin.

Kupiłam Reti Fusion Peel po jakim czasie od momentu aplikacji preparatu klientka zacznie się łuszczyć? Ile dni to potrwa?

Odpowiedź:

Złuszczanie nastąpi po ok. 3-4 dniach od wykonania zabiegu, trwa do ok. tygodnia.

Czy Reti Fusion Peel działa podobnie jak Retix c?

Odpowiedź:

Nasz produkt zawiera więcej retinolu i witaminy C niż Retix C

Zaczynam zabieg retibrazji, obecnie klientka używala krem Reti Fusion Rich na noc i Acne out na dzien. Czy takie połączenie będzie odpowiednie? Czy krem Reti Fusion Rich w połączeniu z retibrazją nie będzie za mocny?

Odpowiedź:

Raczej odradzamy, aby klientka bezpośrednio po zabiegu Reti Fusion Peel używała krem z retinolem, ponieważ reakcja może być zbyt mocna. Krem Reti Fusion Rich można używać po ok. 7 dniach, jeśli nic się ze skórą nie dzieje. Sugerujemy najlepiej użyć np. Sakura Sensitive Cream i to też nie od razu po zabiegu tylko odczekać kilka dni i zobaczyć jak skóra będzie reagowała.

Bezpośrednio po zabiegu zalecamy, aby klientka odstawiła stosowane wcześniej preparaty i zamiast nich używała Post Treat Gel przez 3 dni. Następnie, jeżeli skóra nie będzie zbytnio podrażniona, można zastososwać się do wspomnianych zaleceń.

Bezpośrednio po zabiegu zalecamy, aby klientka odstawiła stosowane wcześniej preparaty i zamiast nich używała Post Treat Gel przez 3 dni. Następnie, jeżeli skóra nie będzie zbytnio podrażniona, można zastosować się do wspomnianych zaleceń.

Proszę mi doradzić w sprawie zabiegów na przebarwienie. Robiłam już dwa razy zabieg Reti Fusion Peel, proszę o informację czy zabieg z kwasami z Toskani jest skuteczniejszy od tego z retinolem? Moje przebarwienia bardzo się rozjaśniły, ale ponieważ są one rozległe nie jest to jeszcze efekt jaki chciałabym osiągnąć. Przed zabiegiem eksfoliacji nie wykonywałam eksfoliacji.

Odpowiedź:

Rekomendujemy, aby przed zabiegiem Reti Fusion Peel wykonać eksfoliację kwasem migdałowym Arkana 50 % i w tym samym dniu ponowny zabieg Reti Fusion Peel albo jeśli Klientka nie chce wykonywać tych zabiegów w ciągu jednego dnia po ok. miesiącu od ostatniego zabieg Reti Fusion Peel wykonać eksfoliację właśnie kwasem migdałowym 40% i po ok. 10 dniach zabieg Reti Fusion Peel. Wtedy połączenie kwasu migdałowego Toskani z zabiegiem Reti Fusion Peel daje najlepsze efekty

Mam cerę mieszaną z tendencją do przetłuszczania strefy T, natomiast skóra na policzkach i pod oczami jest bardzo sucha i pojawiły się drobne zmarszczki. Jaki krem bądź kremy byłyby dla mnie najodpowiedniejsze?

Odpowiedź:

Witamy, na skórę suchą mamy krem intensywnie nawilżający polecamy również krem silnie regenerujący silnie nawilża, spłyca zmarszczki, rozjaśnia i wyrównuje koloryt. Mimo swojego działania, kremy mają lekką konsystencję, dzięki czemu nie obciążają skóry przetłuszczającej się, szczególnie w strefie T.

Mam cerę naczyniową i bardzo wrażliwą, na skutek niskiej temperatury bądź gorącego powietrza robi mi się czerwona twarz , zima mnie piecze . Jaki krem byście mi polecili?

Odpowiedź:

Polecamy preparaty z linii Sakura Sensitive, na dzień krem Sakura Sensitive Cream, który złagodzi podrażnienia,a delikatny zielonkawy kolor zmniejszy widoczne zaczerwienienie skóry. Jako pielęgnację nocną lub alternatywę kremu na dzień w okresie zimowym proponujemy Sakure Repair Cream, bogatsza konsystencja zabezpieczy skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Dodatkowo uzupełni płaszcz hydrolipidowy oraz wzmocni ściany naczyń krwionośnych.

Witam, mam pytanie chciałabym używać kremów Państwa firmy ale nie wiem jaki wybrać mam 37 lat skórę wrażliwą i z pękającymi naczynkami, potrzebuję na dzień i noc krem.

Odpowiedź:

Zachęcamy do wypróbowania preparatów z linii Sakura Sensitive, na dzień Sakura Sensitive Cream, na noc Sakura Reapir Cream, ukoją podrażnienia i zmniejszą zaczerwienienie skóry.